banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Yüzlercesinin ölümümüne neden oldu

banner1357

Barcelona'da İngiliz bir vegan aktivist, Katalonya sınırlarında bulunan Gurb bölgesindeki çiftlikte yaşayan onlarca tavşanı kurtarmak istedi. Tavşanları serbest bırakmak isterken birçoğunun zarar görmesine de sebep olan Instagram fenomeni aktivist, çiftçilerin saldırısına uğradı.

Dış Haberler 09.09.2019, 20:10
Yüzlercesinin ölümümüne neden oldu
banner1353
banner1375

'Mythical Mia' adlı Instagram fenomeni aktivist, Gurb bölgesindeki çiftlikte 16 tavşanı kurtardığını anlattı. Fakat İspanyol yetkililerin raporlarına göre kurtarıldığı söylenen birçok tavşanın henüz doğum yaptığı ve serbest kalan anne tavşanlar nedeniyle onlarca tavşanın annesiz kaldığı ortaya çıktı. 90'dan fazla tavşanın öldüğü tahmin ediliyor.

VİDEOYLA ANLATTI

Çiftçilere ait çiftlikteki tavşanların zarar görmesine sebep olan aktivist deyim yerindeyse kaş yaparken göz çıkardı. Bu nedenle çiftçileri kızdıran ve çiftliğe beraber girdiği 15 arkadaşıyla beraber saldırıya uğrayan Mia, yaşadıklarını Instagram'da yayınladığı videoyla anlattı.

HER YERDE KANIM VARDI

Takipçilerine bazı hayvanları çiftlikten canlı kurtardığını, çiftlikten çıktıktan sonraysa 1 saat boyunca 5 araç tarafından kovalandıklarını ve önlerinin kesildiğini aktaran Mia, aracına fırlatılan maddenin camı kırması nedeniyle kanlar içinde kaldı. O anları da yayınlayan Instagram fenomeni "Pencere yüzüme doğru patladı. Her yerde benim kanım vardı" dedi.

Çiftçiler, polis yardımıyla bölgeden çıkabilen kadını ve arkadaşlarını hırsızlıkla suçladı. Telef olan hayvanların yanı sıra serbest bırakılan tavşanların da bulunamadığı kaydedildi. Mia, telef olmasına sebep olduğu tavşanlarla ilgili konuşmazken kurtardığını iddia ettiği 16 tavşan içinse mutlu olduğunu söyledi.

Tavşanlar, Katalonya'nın bu bölgesinde en çok ticareti yapılan hayvanlar ve kötü şartlar altında yaşıyorlar. Bu nedenle hayvanseverler sık sık çiftlikleri hedef alıyor.

Yorumlar (0)