banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Şok görüntüler... İnsanları evlerine hapsedip açlıktan ölmeye terk ediyorlar!

banner1357

Çin'in başkenti Pekin'de çekildiği iddia edilen bu görüntüler, sosyal medyada gümdem yarattı. Görüntülerde, salgının yayılmasını önlemek isteyen ve Çin polisi olduğu iddia edilen kişiler, insanları evlerine hapsediyor.

Dış Haberler 03.02.2020, 10:53 Ayşe Çolak
Şok görüntüler... İnsanları evlerine hapsedip açlıktan ölmeye terk ediyorlar!
banner1353
banner1375

Sosyal medya bu görüntülerle çalkalanıyor. Ortaya çıkan görüntüler, Çin polisinin Wuhan'daki hastaların evlerinde kaldığından emin olmak için, kapılarına barikat kurduğunu gösterdi.

Çin'den gelen şoke edici görüntülerde, salgının daha da yayılmasını istemeyen polis ekipleri, apartmanda yaşayan hasta insanların kapısına çiviyle tahtalar çakıyor.

Twitter'da paylaşılan görüntülerin, Pekin'de bir apartman çekildiği iddia edilirken videonun gerçekliği resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı.

Ancak endişelerini dile getiren sosyal medya kullanıcıları, ailelerin evlerine kilitlendiğini ve açlıktan ölmeye terk edildiklerini düşünüyor.

Dün de koronavirüs sebebiyle karantina altına alınan Hubei eyaletinde, bölgeyi terk etmek isteyen vatandaşların ordu tarafından vurulduğu ve 22 kişinin öldürüldüğü iddia edilmişti.

Kolluk kuvvetlerinin eyaletin boş sokaklarında ellerindeki silahlarla gezmesi, ortaya atılan iddiaları güçlendirdi.

Vatandaşların, salgın sebebiyle karantinaya alınan eyaleti terk etmemesi uyarısı yapılmıştı.

Öte yandan bölgenin kızıl ötesi İHA'larla izlendiği ve şehirler arası yolların beton bloklarla kapatıldığı öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs, ilk olarak Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık'ta tespit edilmişti.

Wuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

Yorumlar (0)