banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Şehrin göbeğinde polisle çatıştılar 

ABD'nin New Jersey eyaletinde bir cinayet zanlısı polisle çatıştı.  Şehrin merkezinde meydana gelen olayda saldırganlar özel tim SWAT ekiplerinin gelmesiyle öldürüldü. 

Dış Haberler 11.12.2019, 08:50
63
Şehrin göbeğinde polisle çatıştılar 

ABD'nin New Jersey eyaletindeki Jersey City'de çıkan silahlı çatışmada biri polis olmak üzere 6 kişinni yaşamını yitirdiği belirtildi.  

POLİSLE ÇATIŞTI
Jersey Cit Belediye Başkanı Steven Fulop, Twitter'dan yaptığı açıklamada, çatışmada bir polisin hayatını kaybettiğini, 3 polisin de yaralandığını duyurdu. Yerel medyaya bilgi veren ismini açıklanmayan kaynaklar, çatışmanın bir cinayet soruşturması üzerine başladığını, zanlıların "bodega" denilen küçük mahalle dükkanına kaçarak polise ateş açtığı belirtildi.

ÖLÜLERİN ARASINDA SİVİLLER OLDUĞU BİLGİSİ
AA muhabirinin, ismini açıklamak istemeyen bir polis memurundan edindiği bilgiye göre ise çatışma, narkotik timlerin dahil olduğu uyuşturucu alım satımı sırasında çıkan sorun üzerine başladı. Çatışmada biri polis, iki zanlı ve 3 sivil olmak üzere toplam 6 kişi hayatını kaybetti. Civarda bulunan 12 okula güvenlik gerekçesiyle giriş çıkışlar kapatılırken, polis iş yerleri ve çevredeki evleri de kordon içine aldı.

BİR SAAT ÇATIŞTILAR
Çatışma yaklaşık bir saat sürdü. Güvenlik güçleri sosyal medyadan, çatışma bölgesinden uzak durulması uyarısında bulundu. ABD Başkanı Donald Trump da akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Jersey City'deki korkunç çatışmayla ilgili bilgilendirildim. Dualarımız bu zor ve trajik zamanda kurbanları ve aileleri içindir. Bölgedeki yerel ve eyalet yekililerine yardım ederken durumu da izlemeye devam ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)