banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

İsrailli yazar Türkiye hayalini yazdı: Erdoğan'sız ve namazsız

banner1357

İsrailli yazar Rafael Sadi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İslam düşmanlığını Özcan Deniz ve Aslı Enver'in oynadığı dizi üzerinden kustu. Rafael Sadi, diziye ilişkin yazdığı yazıda "En önemlisi ise dizide ERDOĞAN yoktu. Bu dizide başı örtülü kadınlar yoktu. Bursa gibi yerde insanlar namaz kılmıyor. Müezzin ezan okumuyordu." ifadelerini kullandı.

Dış Haberler 26.10.2019, 08:19 admin
69
İsrailli yazar Türkiye hayalini yazdı: Erdoğan'sız ve namazsız
banner1353
banner1375

İsrailli yazar Rafael Sadi, OdaTV adlı internet sitesinde Tel-Aviv Dan Panorama Oteli Konferans ve Balo Salonu'nda Alman menşeili FRIEDERICH NAUMANN STIFTUNG kurumlarınca İsrail ve Türkiye sivil toplum ilişkilerini güçlendirilmesi adına konferans düzenlendiğini yazdı.

Rafael Sadi, yazısında konferanstaki konuşmacılardan biri olan Dr. Alon Liel adlı kişinin yaptığı konuşmaya değindi. Sadi, konuşmacı Liel'in Özcan Deniz ve Aslı Enver'in rol aldığı İstanbullu Gelin dizisini nasıl izlemeye başladığına değindiği bölümde adeta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İslam düşmanlığını ortaya koydu.

BAŞI ÖRTÜLÜ KADIN YOK, NAMAZ KILINMIYOR, EZAN OKUNMUYOR

İsrailli yazar Sadi, nüfusunun yüzde 98'i Müslüman bir ülke olan Türkiye için diziyi yorumlayan konuşmacı üzerinden hayalini "Bu dizide başı örtülü kadınlar yoktu. Bursa gibi yerde insanlar namaz kılmıyor. Müezzin ezan okumuyordu." ifadeleriyle ortaya koyuyor.

'ERDOĞAN' İFADELERİNİ BÜYÜK HARFLERLE YAZDI

Sadi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı tutumunu ise yazıda "Erdoğan" ifadelerini büyük harflerle yazarak gösteriyor.

"Sakin olun Erdoğan hiç konuşulmadı" başlıklı yazısında Sadi'nin kaleme aldığı o bölüm şu şekilde:

"En önemlisi ise dizide ERDOĞAN yoktu. Bu dizide başı örtülü kadınlar yoktu. Bursa gibi yerde insanlar namaz kılmıyor. Müezzin ezan okumuyordu. Televizyon haberleri ve siyaset hiç yoktu. Gerçeğinden az da olsa farklı bir Türkiye vardı."

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
banner1474
22°
açık
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:01
Güneş 05:01
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:08