banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1334

banner1534

Fransa karıştı! Gurbetçiler sokağa indi

İslam'ın ve Türklerin açıktan hedef alındığı Fransa'da dün gece hareketli dakikalar yaşandı. Dağlık Karabağ'daki çatışmalar nedeniyle protesto yürüyüşü gerçekleştiren ve yolu trafiğe kapatan Ermeniler, işe gitmek isteyen Türklere saldırmıştı. 4 Türk vatandaşı saldırılar sonrası yaralanırken, bu kez Türkler sokağa döküldü. Gece yarısı Fransa'nın Viennes ve Le Peage-de-Roussillon bölgesinde Türk vatandaşlar bayraklarla slogan atarak yürüyüş gerçekleştirdi. Olay ülke medyasında geniş yankı uyandırdı

Dış Haberler 29.10.2020, 17:33
164
Fransa karıştı! Gurbetçiler sokağa indi

Fransa'nın Vienne şehri yakınlarında gösteri yapan Ermenistan yanlıları ile Türkler arasında çıkan arbedede 4 kişinin yaralanmasının ardından Lyon bölgesinde yaşayan yüzlerce Türk, saldırıyı protesto etmek için sokağa indi.

Sosyal medyada çıkan videolarda, Türk gurbetçilerin yoğunlukla yaşadığı Viennes ve Le Peage-de-Roussillon'dan toplanan Türkiye bayraklı yüzlerce eylemci, saldırıyı protesto etmek için sloganlar eşliğinde yürüdü.

ERMENİLERİN SALDIRILARINA POLİS KAYITSIZ KALMIŞTI
 
Ermenilerin protesto nedeniyle kapattığı yoldan işe gitmek için geçmeye çalışan Türkler duruma tepki göstermiş, yolun açılmasını istemişti. Ermeniler, Türk vatandaşları linç etmeye çalışırken, 4 vatandaş yaralanmıştı.

Türk vatandaşlar Ermenilerin protestosu sırasında maruz kaldıkları şiddet olayına Fransız güvenlik güçlerinin kayıtsız kaldığını, hiçbir müdahalede bulunmadığını ifade etti.
 
FRANSA'DA TÜRKLER VE MÜSLÜMANLAR HEDEF GÖSTERİLİYOR
 
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkler ve Müslümanları açıkça hedef göstermeyi sürdürüyor. Ülkede İslamiyet'e yönelik alçak paylaşımlar sürerken, son olarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan skandal bir karikatür çizimi ile Charlie Hebdo tarafından hedef alınmıştı.
 
Ülkede Hz.Muhammed ile ilgili alçak çizim bina duvarlarına yansıtılmış, Müslümanlar büyük tepki göstermişti. Birçok ülkede Fransız malları boykot edilirken, Türkiye de boykot kararı almıştı.

Yorumlar (0)