Zorunlu Trafik Sigortası'na "Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu" tarafından yeni düzenleme geldi. Detaylar haberimizde...

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortası ile ilgili bir gelişme yaşandı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Zorunlu Trafik Sigortası Prim/Özsermaye katsayısında değişiklik yapıldı. 

KATSAYIDA ARTIŞ YAPILDI

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (SEDDK) internet sitesinde yer alan düzenlemeye göre; Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulamalarında azami prim artışlarına bağlı olarak Zorunlu Trafik Sigortası Prim/Özsermaye katsayında artış yapıldı.

7 bin 500 TL veren var! Bankaların emeklilere yönelik promosyonlarıyla ilgili emsal karar 7 bin 500 TL veren var! Bankaların emeklilere yönelik promosyonlarıyla ilgili emsal karar

BEŞ KATINI GEÇMEYECEK

Alınan karara göre; sigorta şirketlerinin bir takvim yılı içinde ürettiği Karayolları Motorlu Araçları Zorunlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (KMAZMSS) primleri toplamı bir önceki yıl sonu öz sermayelerinin beş katını geçemeyecek.

Yıl içinde şirket dışı kaynaklardan nakit sermaye artışı sağlanmış olması halinde ilgili şirket, nakit sermaye artış tutarının belirlenen katsayı ile çarpılması sonucu bulunan tutar kadar ilave limit hakkı elde edecek.  Örneğin; cari yıl içinde şirket dışı kaynaklardan sağlanan 20 milyon liralık nakit sermaye artışı şirketin prim üretim limitini 100 milyon lira artıracak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.