doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Başkan Deveci’den O İddialara Yanıt:  ‘Dil Sürçmesi Olduğu Açık’

Deveci'den-O-İddialara-Yanıt
Daha Fazla Göster

Başkan Deveci’den O İddialara Yanıt:  ‘Dil Sürçmesi Olduğu Açık’ Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, marketlerden son kullanma tarihi geçmiş ürünleri alarak ihtiyaç sahiplerine dağıttıkları yönündeki ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ihtiyaç sahiplerine yardım faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasında “Son kullanma tarihi bitmiş olan yiyecekleri gidip alıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz” ifadelerinin dil sürçmesi sonucu ortaya çıktığını vatandaşın sağlığını tehdit edecek bir şeye izin vermeyeceklerini söyledi.

“UYGUN OLMAYAN HİÇBİR ŞEYİ SUNMAYIZ”
Başkan Deveci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”
Kıymetli yurttaşlarım, Gündemdeki ‘Marketlerden son kullanma tarihi geçmiş’ ibaresinin irticalen dil sürçmesi sonucu oluştuğu açıktır.  Atakum’da insan sağlığına uygun olmayan hiçbir şeyi halkımıza sunmadık, sunmayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

“O HATA SEHVEN YAPILDI”
Atakum Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi ” Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin 01.11.2021 tarihinde basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda AtaMarket Gıda Bankası’na yönelik açıklamalarında sehven ifadeler kullanılmıştır. İlgili ifade dil sürçmesiyle ‘son kullanma tarihi bitmiş ürünler’ sarf edilmiş ancak doğrusu ‘son kullanma tarihi yaklaşmış ürünler’ olacaktır. Açıldığı günden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere verdiği destekle yoksullukla mücadele ederken bir yandan gıda israfının da önüne geçmeyi amaçlayan AtaMarket Gıda Bankası, Türkiye’de gıda bankacılığının çatı kuruluşları olan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ile Gıda Kurtarma Derneği ile iş birliği içerisinde çalışmaktadır. AtaMarket Gıda Bankası da Türkiye’de faaliyet gösteren diğer 100’e yakın gıda bankası gibi tedariklerinin bir bölümünü çatı kuruluşların anlaşma sağladığı marketlerden son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri raflarına taşıyarak yapmaktadır. AtaMarket Gıda Bankası’nda görevli iki gıda mühendisi marketlerden tedarik edilen son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerin tek tek kontrol ve takibini yapmaktadır. Günlük olarak temin edilen bu ürünler aynı gün içerisinde tükenmekte, ürünü alan yurttaşlarımıza da son kullanma tarihleriyle alakalı bilgi verilmektedir. Sehven yapılan bu hatayı düzeltiyor, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir