baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Damarlarınızın Tıkanmasını İstemiyorsanız Bu Besinlerden Uzak Durun!

featured

Damarlarınızın Tıkanmasını İstemiyorsanız Bu Besinlerden Uzak Durun! Damar tıkanıklığına birçok şey neden olabileceği gibi yediğiniz besinlerde çok bükük etki taşıyor.

damar tikanikligi 6 Sağlık

 

Gündelik hayatta tükettiğimiz besinler kimi zaman sağlığımıza fayda yerine zarar verebiliyor. Beslenme alışkanlıklarımızda yapmış olduğumuz hatalar damarlarımızın tıkanmasına neden olabiliyor. Vermiş olduğumuz bilgilerden sonra severek tükettiğiniz gıdaların listesini gözden geçirmeniz gerebilir. İşte damar tıkanıklığı yapan besinler…

Damarlar tıkalı olduğunda kalbiniz vücudunuzun diğer bölgelerine kan taşıyamaz. Bu durum kalp hastalıklarını da beraberinde getirir. Kalp damar sağlığınızı koruyabilmek için beslenmenizde birtakım değişikliklere gitmeniz gerekebilir.

ET

Et doymuş yağ ve kolesterol oranı yüksek bir yiyecektir. Bu nedenden dolayı haftada 2 veya daha fazla miktarda tüketilen yağlı kırmızı et, damarlarınızın tıkanmasına neden olabilir.

damar tikanikligi 1 Sağlık

YUMURTA

Yumurtanın sarısı damarları tıkayan lipoproteinlerden bol miktarda içerir. Bir yumurtada 5 gram yağ, 186 mg kolesterol (tavsiye edilen miktarın yarısından fazlası demektir). bulunur.

 

TAVUK DERİSİ

Tavuğun veya hindinin derisi olabilir. İkisi de damarların duvarlarındaki yağ birikimine katkı sağlarlar. Örneğin, tavuğun kanadı genellikle derisi soyulmadan kızartılır. Zararsız görünse de derideki kalori ve lipoprotein miktarı yüksektir.

damar tikanikligi 3 Sağlık

TRANS YAĞ

Her gün yediğimiz yiyeceklerin çoğunda trans yağlar veya kısmen hidrojenlenmiş esas yağ asitleri bulunur. Damar tıkanıklığının ana nedenlerinin başında gelirler.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.