doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Rüşvet İddiası! Daire Başkanının Tutukluluğuna Devam Kararı Verdi

Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Rüşvet İddiası! Daire Başkanının Tutukluluğuna Devam Kararı Verdi Samsun’da rüşvet iddiasıyla tutuklanan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nın tutukluluğuna devam kararı verildi.

Samsun’darüşvet ve kara para aklama iddiasıyla tutuklanan, hakkında iki ayrı suçtan soruşturma başlatılarak dava açılan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Bahattin K ile rüşvet verdiği iddia edilen müteahhidin 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılamalarına başlandı.  KOVİD-19 gerekçe gösterilerek duruşmaya ailesi dahil olmak üzere kimse alınmadı. Tutuklu Daire Başkanı Bahattin Karakaş’ın bugün görülen duruşmasında mahkeme heyeti tarafından Karakaş’ın tutukluluk halinin devamı ve duruşmanın yeniden görüşülmesi için 20 Ekim 2021 tarihine ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nin çay paketleri içinde müteahhit Y.T.’den rüşvet aldığı, ailesi ile Rize İkizdere’deki bir termal otelde konakladığı ve 5 bin 977 lira faturayı da müteahhit Y.T.’ye ait şirketin ödediği tespit edildi. KOM Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takip sonucu Bahattin K.’nin aracında çay paketi altına gizlenmiş zarf içinde 30 bin lira para ele geçirdi. Bahattin K.’nin telefonla görüştüğü Y.T.’den çok daha fazla para istediği belirlendi. Polis rüşvet olayının paraların farklı tarihlerde çay paketi içine gizlenerek Y.T. tarafından Bahattin K.’nin aracına bırakılıp rüşvet alışverişinin bu şekilde devam ettiğini, şahısların suçtan kurtulmak için böyle yola başvurduklarını ortaya çıkardı.
KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyona sonucu Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ‘rüşvet almak’ suçundan, müteahhit Y.T. ise ‘rüşvet vermek’ suçundan 22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir