Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem piyasa dengesini bozanları hizaya getirecek hem de vatandaşa uygun fiyatlı üründe devamlılığı sağlayacak yeni modeli duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada ekonominin gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri Marketleri sayısının hızla artırılacağını açıklarken, hem piyasa dengesini bozanları hizaya getirecek hem de vatandaşa uygun fiyatlı üründe devamlılığı sağlayacak yeni modeli duyurdu.

erdogan-608

'PİYASAYI BALANSE EDELİM'

"Tarım Kredi Kooperatiflerinin attığı bu adımla biz vatandaşımıza uygun fiyatlı ürünleri ulaştırırken bir yandan da birilerini terbiye ediyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bin 300- bin 400 marketi var. Biz şimdi Tarım Krediye diyoruz ki 'Tarım Kredi, de ki market açmak üzere bana işte 250, 300, 400 metrekarelik bina ile gelin. Ürünü biz verelim. Sen ürün için işletme sermayesi koyma. Onu Tarım Kredi sana versin.' Bunu niye diyoruz? Şu andaki market sayısını bin 400 değil, 2 bine, 2 bin 500'e çıkaralım ve piyasayı Tarım Kredi olarak biz balanse edelim" dedi.

tarım-kredi-kooperatif-market-3

ERDOĞAN'DAN TARIM KREDİ TALİMATI

Amacın para kazanmak olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü bizim derdimiz burada para kazanmak değil. Bizim tek derdimiz var; vatandaşımıza bir kaliteli ürün, iki ucuz ürün sunalım. Mesela et ürünleriyle ilgili bunu sadece koyun kuzuda değil, büyükbaşta da yapalım. Şimdi bakın hemen muhalefet çılgına döndü; 'aldatıyorlar, kandırıyorlar, yok şöyle yok böyle' falan filan. Ya şu anda Tarım Kredi raflarında ürün kalmadı. Yoğun bir şekilde ürün yetiştirmeye çalışıyorlar. Ben iki gün önce genel müdürle de konuştum, dedim süratle depoların sayısını da artıralım, bu depolarla da Türkiye genelinde marketlerimize ürün yetiştirmede sıkıntı yaşamayalım. Şu anda gerek bakanım gerek genel müdürümüz bu çalışmayı hızla devam ettiriyorlar. Zaten bu Tarım Kredi marketlerindeki olayla, diğer zincir marketler fiyatları hemen indirmeye başladılar, başlayacaklar. Bizim derdimiz zaten para kazanmak değil. Burada tek derdimiz piyasayı balanse etmek, vatandaşa ucuz, kaliteli ürün yetiştirmek" ifadelerini kullandı.

Erdoğan duyurdu: İşveren ve çalışanları ilgilendiriyor! Elektrik, doğal gaz, ısınma yardımı ve yemek kartı kararı Erdoğan duyurdu: İşveren ve çalışanları ilgilendiriyor! Elektrik, doğal gaz, ısınma yardımı ve yemek kartı kararı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.