Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun gençlere yönelik yaptığı "KYK borçlarını ödemeyin" çağrısına yanıt vererek ilk kabine toplantısında bu konunun görüşüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı" kapsamında İstanbul Saraçhane meydanında konuştu. Erdoğan gündemde olan KYK kredi borçlarıyla ilgili de ilk kabine toplantısını işaret etti.

"HİÇBİR YÜK KALICI DEĞİLDİR"

Küresel ve bölgesel krizlerin Türkiye ekonomisini de etkilediğini belirten Erdoğan, "Hayat pahalılığı başta olmak üzere insanları sıkıntıya düşüren gelişmeler yaşıyoruz. Hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir, hiçbir yük kalıcı değildir." dedi.

Bu Bilgiyi Duyunca Çok Şaşıracaksınız Cüneyt Arkın Hakkında Bilinmeyenler! İsmi... Bu Bilgiyi Duyunca Çok Şaşıracaksınız Cüneyt Arkın Hakkında Bilinmeyenler! İsmi...

"GENÇLERİMİZİ FAİZE KURBAN ETMEYİZ"

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bay Kemal çıkmış, üniversiteli gençlerimizi, KYK ve onların burslara faiz yükü bindiriyormuşuz. Faizin en büyük düşmanı biziz. Allah nasip ederse ilk kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamayı toplantı sonrası yapacağız. Gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Enflasyona da kurban etmeyiz. Çalışmamızı yapıyoruz, kabine toplantımızdan sonra da gerekli açıklamayı yapacağız. Milletimizin sıkıntılarını, ülkemizin imkanlarını da en iyi biz biliyoruz Bay Kemal biz.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı her iki hafta bir toplanıyor. Son toplantı 27 Haziran'da gerçekleşti. Bir sonraki toplantının 18 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşmesi bekleniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.