KABİNE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2022 yılının son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirildi. Saat 15.00'te başlayan toplantı yaklaşık 3 saat 30 dakika sürdü. Toplantıda emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi, memur ve emekli zammı, Karadeniz gazı müjdesi gibi konular görüşüldü. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

2022'nin son kabine toplantısında EYT de masaya yatırılan konular arasındaydı..

"TAMAMLAMAK ÜZEREYİZ"

Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

10 ili vuran depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 2379'a yükseldi 10 ili vuran depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 2379'a yükseldi

EYT'nin tamamlanmak üzere olduğunu duyuran Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizin zenginliğini çalışanlar başta milletimizin her kesimine yansıtmakta kararlıyız. Memur ve emekli maaş artışlarını da bu yaklaşımla yapacağız.

"ETY'Yİ YILBAŞINDAN ÖNCE GÜNDEMDEN ÇIKARACAĞIZ"

Çalışanlarımızın, emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz. EYT'yi yılbaşından önce gündemden çıkaracağız."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.