Ekonomiye ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki şubat ya da mart ayında enflasyonun kontrol altına alınmış olacağını belirtti.

ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye dair önemli mesajlar verdi.

"ŞUBAT - MART AYINDA KONTROL ALTINA ALMIŞ OLACAĞIZ"

Ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını belirten Erdoğan, yapılan zamlarla birlikte vatandaşların rahatlatılmaya çalışıldığını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den enflasyon açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den enflasyon açıklaması!

Kimsenin aç ve açıkta bırakılmadığını da sözlerine ekleyen Erdoğan, "Şubat-Mart ayında enflasyonu kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz." dedi.

"KİMSEYİ AÇ VE AÇIKTA BIRAKMADIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

"Elbette sıkıntılarımız mevcuttur. Özellikle ekonomide hayat pahalılığının insanlarımızın belini büktüğünün farkındayız. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar gelir seviyelerini artırarak yaşadığımız sıkıntıları hafifletmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanlarımızın maaşlarındaki iyileştirmenin de hayırlı olmasını diliyorum. Belki insanlarımızın alım güçleri enflasyon sebebi ile bir miktar düştü ama kimseyi işsiz, aç ve açıkta bırakmadık. Şubat-Mart ayında enflasyonu kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.