Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci yılına kadar uygulanan icraatları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında asgari ücret zammı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında asgari ücret desteğinin devam ettiğini belirtti ve 2018 yılından bu yana yapılan asgari ücret zammı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında "Asgari ücrete yüzde 45 zam yaptık. 2002 yılında 184 lira olan net asgari ücreti bugün itibarıyla 2324 liraya biz çıkardık" ifadelerini kullandı. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında asgari ücrette geçen yıl bir ilk olduğunu , asgari ücret tespit komisyonunda oy birliği ile asgari ücret zammının belirlendiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

"Reel asgari ücreti yüzde 134 arttırmış olduk. Böylece asgari ücretin satın alma gücüne göre AB arasında 13 'üncü sıradan 8 'inci sıraya yükselttik"

AYASOFYA PAYLAŞIMI

Bu asgari ücret zammı açıklamasının ardından bugün ise Ayasofya hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 

Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin kararın ardından söz ve müziği Yücel Arzen’e ait “Ayasofya” isimli eser Kırgızca, Boşnakça, Arnavutça, Azerice, Kürtçe, Svahili, Arapça, Bengalce ve en son Türkçe olarak sanatçılar tarafından seslendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu eserin klibini sosyal medya hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında "Ayasofya...Rüzgarlar essin kubbende hürriyetin. Ta ezelden sen bizimsin, biz de senin..." ifadelerini kullandı.