Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmcilerle buluştu Samsun’dan da bir isim o toplantıdaydı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmcilerle buluştu Samsun dan da bir isim o toplantıdaydı...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmcilerle buluştu Samsun’dan da bir isim o toplantıdaydı… KATİD Başkanı ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

 

KATİD Başkanı ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, Turizm Haftası nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıya katıldı.

t1 Ana Manşet

ERDOĞAN SORUNLARI DİNLEDİ
Toplantıda, turizmin gelişmesi ve pandeminin yarattığı aksaklıkların giderilebilmesi için yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonunda kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörlerde haziran ayı sonuna kadar uzatılması, otellerde uygulanan KDV İndiriminin de haziran ayı sonuna kadar uzatılması talimatını verdi. Erdoğan, diğer konulardaki taleplerin de inceleneceğini söyledi.

‘TALEPLERİMİZ OLUMLU KARŞILANDI’
KATİD Başkanı Toktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Turizm Sektör Temsilcileri’ davetine katıldık. Bakanlar Kurulu toplantı salonunda gerçeklesen toplantıda Turizmin sorunları, geleceği ve taleplerimiz ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca, taleplerimiz arasında bulunan KÇÖ ve KDV konularına olumlu bakıp bizleri desteklediği için de minnettarım.
Bu vesile ile milyonlarca çalışanın KÇÖ lerinin uzatılmasına sebep olmakta ayrı bir heyecandı” dedi.

t2 Ana Manşet

TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİLER
Toplantıya ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TUROFED Başkanı Sururi Çorabatır, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TAV Havalimanları Holding başkanı Sani Şener, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin de katıldı.

t3 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir