Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konut projesinde ilk temel tarihini duyurdu.

Kasım ayı enflasyon oranı açıklandı: İşte memur ve emeklinin 5 aylık zam oranı Kasım ayı enflasyon oranı açıklandı: İşte memur ve emeklinin 5 aylık zam oranı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Sosyal konut projesinin detaylarını 13 Eylül'de kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatarak tarih verdi.

"KONUT PROJESİNDE İLK TEMELİ 25 EKİM'DE ATIYORUZ"

Türkiye'nin 81 vilayetinde ve ilçelerinde başlattıkları sosyal konut projesinin detaylarını 13 Eylül'de kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Erdoğan, "Adını, 'İlk Evim, İlk İşyerim' olarak koyduğumuz bu kampanya, toplamda 500 bin sosyal konutu, 250 bin konut arsasını ve 50 bin iş yerini kapsıyor. Kampanyanın ilk etabında 250 bin konutu, 100 bin konut arsasını ve 10 bin iş yerini 2 yıl içinde bitirerek hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Talep toplama süreci önümüzdeki ay sonuna kadar devam edecek projenin, 5 bin konutluk ilk diliminin temelini 25 Ekim'de atıyoruz. Başvuru sayısı şimdiden 5 milyona dayanan bu kampanya Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en büyük sosyal konut atılımı olacaktır" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.