banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1496

banner1324

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Gülsan esnafı heyecanlı - Samsun Haber

SAMSUN 15.05.2020, 11:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Gülsan Sanayi Sitesi'nin kamulaştırma kararı, sanayi esnafını heyecanlandırdı. Kararı değerlendiren esnaf, yeni bir yerle birlikte kazançlarının artacağını, bir düzen içerisinde çalışacaklarını ifade etti

TAŞINMASINI İSTİYORUM

Aşkın BERBER: Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınmasını istiyoruz. Burası şehrin tam ortasında kalıyor. Yeni yer bizim için daha uygun. Orası otoyol üzerinde yer alıyor. Böylelikle kazancımızın daha çok artacağına inanıyorum. İnşallah daha güzel olacak. 

ÇOK DAHA GÜZEL OLUR 

Birol SAYAR: Gülsan Sanayisi Sitesi'ndeki esnafın yeni bir yere kavuşması güzel olur. Burada ekmeği kazanan birçok insan kiracı. Eğer esnaf burada 2 bin TL kira veriyorsa,  yeni yere geçtiklerinde 3 bin veya 4 bin TL kira verip mülk sahibi olma şansı mevcut. Bu bakımdan yeni sanayi sitesine geçilmesi iyi olur. 

DEVLET NE DERSE O

Yakup KELEŞ: Artık taşınmamın zamanı gelmişti. Esnaf olarak devlet ne diyorsa ona razıyız. Yeni alana geçmemiz iyi olur. Çünkü burası şehrin tam ortasında kalıyor.  Bir bakıma yeni bir yerle birlikte işlerimizin daha da artacağını düşünüyorum. 

İKİ YIL DAHA SÜRER

Ahmet ÇETİN: 30 yıldır bu sitede esnaflık yapıyorum. Artık yeni yere taşınmamızın zamanı gelmişti.  Tabi öncelikle bize gösterecekleri yeni yerlerin inşasının bitmesi gerekiyor. Bununda yaklaşık 2 yıl kadar süreceğini tahmin ediyorum. Süreç tamamlandıktan sonra hayırlısı ile yeni yerlerimize geçeriz. 

MAĞDUR OLMAYALIM

Mustafa ARSLAN: Yeni yapılacak olan sanayi sitesi, mevki olarak biraz uzakta. Daimi müşterilerim var. Taşındığımız zaman onları kaybedebiliriz. İnsanlar arabalarını yaptırmak için buraya bile zor geliyorlar. Biz esnaf olarak mağdur olmak istemiyoruz.

GEÇ BİLE KALINDI 

Hamza KESİKBAŞ: Gülsan Sanayi Sitesi yıkılırsa iyi olur. Bu kadar zaman yıkılsın diye bekledik. Umarım en yakın zamanda yeni yerimize kavuşuruz. Hatta taşınmak için geç bile kalındı. Yeni yere geçtiğimiz zaman sanayi daha düzenli bir hale gelmiş olur.

DAVUL ZURNA  ÇALACAK

Ayhan UZUN: Gülsan Sanayi Sitesi esnafı olarak hep birlikte yeni yere taşınmaya taraftarız. Şehrin merkezinde 30 metrekare bir yerin içerisinde tıkıldık kaldık.  Burada yer anlamında ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Yan dükkandaki komşu esnafıma yük kamyonu gelince benim dükkanımın önü kapanıyor, aynı şekilde bana yük kamyonu geldiği zaman da onun dükkanının önü kapanıyor. Yeni yerimizde böyle sorunların olmasını istemiyoruz. Kimseyi mağdur etmeden yeni yerlerimize çabucak geçersek burada davul zurna çaldıracağım.

TOKİ BİR AVANTAJ

Mustafa BAYAR: Burada önemli olan kiracıları yeni yerlerinde mülk sahibi yapmak. Yeni sanayiyi TOKİ'nin yapması bizim için bir avantaj. Hem güven arz ediyor hem de kısa sürede teslim edeceğini düşünüyorum. Ayrıca buradaki esnafı mağdur etmeden nasıl bir organizasyon yapılacağı bizlere bildirilirse daha iyi olur. 

TOYBELEN BİRAZ UZAK

Nurhan KUZGUN: Toybelen biraz uzak bir mesafede.  Burası konum olarak bizim için idealdi. Daha yakın bir yere taşınması da düşünülebilirdi. Mesafe uzak kalacak bize gidiş gelişimiz zor olacak. Uzak olduğu için ekonomik olarak da etkileyeceğini düşünüyorum.  Burada park sıkıntısı yaşıyoruz ama yeni yerde mesafe sorunu olmasaydı daha iyi olurdu. Yeni yere taşınmanın hem artıları hem de eksileri var.

DEVLETE GÜVENİYORUM

Celal SERTAŞ: Devletimizin bizi mağdur etmeyeceğine inanıyorum. Uzun yıllardır burada çalışıyorum. Yeni bir yer inşallah hepimize hayırlı kazançlar getirir. Dükkan sahibiyiz ama yeni taşınacağımız yerde bizi neler bekliyor bilmiyoruz. Tek bir beklentim var, o da mağdur olmamak.

Dilber BAHADIR, Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)