Cümbüş ittifakı

Özel bir TV kanalında yayınlanan programın konuklarından eski ÖDP’li şimdilerin CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan şu ifadeleri kullandı. “Gerekirse HDP ile de ittifak yapılır.Belki haberiniz dahi olmadı ancak zaten CHP, HDP, SP ve İYİ Parti toplantı yaptı.”

Açıklama siyasi çevrelerde zamansız bir gaf olarak nitelendirilse de bizce malumun ilanından başka bir şey değildi.

Yıllardır dillendirdiğimiz şer ittifakının tarafları bizzat CHP Parti Meclisi üyesi tarafından ifşa edilmiş oldu.

Bu açıklamayı duyunca aklıma PKK elebaşı Cemil Bayık’ın “CHP ve HDP ittifak yapsın” çağrısına CHP Genel Başkanı’nın verdiği beyanat geldi; “Olay bir sağ sol meselesi değil, Türkiye meselesi. Temel konularda önce uzlaşacağız. Bu temel konularda kimlerle uzlaşıyorsak hiçbir sorunumuz yok.Öyle kısır, 19. yüzyılın kavramlarıyla 21. yüzyılı belirleyemezsiniz” demişti.

Parti meclisi üyesinin açıklaması ile kimlerin millete karşı açık ve net siyaset yaptığı kimlerin de merdivenaltı siyaset yaptığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Ülkenin Milli menfaatleri uğruna “Cumhur İttifakı” için çaba sarfeden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’ye dil uzatma hadsizliğine düşen güruhun, kapalı kapılar ardında kimlerle hangi tezgahlar peşinde olduğunu bu millet bir kez daha görmüş oldu.

Cumhur ittifakında tarihin en büyük siyasi çelişkisini ve ihanetini arayanlar,

Atatürk’ü kullanarak siyasi cephe yaratmaya çalışan diğer taraftan terörist taleplerini meclise kanun teklifi ve araştırma önergesi olarak sunan ve terör sanıklarını meydanlarda alkışlatanlara baksınlar.

Atatürk’e “kefere Kemal” diyen adamı kimin milletvekili yaptığına,

Ordumuzu soykırımcı, devleti seri katil ilan edenlerin hangi partinin yönetiminde olduğuna baksınlar.

Hain arayanlar; “Şehitler ölmez, Vatan bölünmez” cümlesinden iğrendiğini alenen ifade eden iğrenç mahlukların hangi parti yönetiminde yer aldığına baksınlar.

İhanet arayanlar; teröristler için yürümüş, mitinglerinde terörist paçavralarıyla pozlar vermiş, terörist leşlerini karşılayıp defin ve taziyelerine katılan masa arkadaşlarına baksınlar.

***

Görünen köy kılavuz istemez,

Milletimiz de zaten kimin neye hizmet ettiğinin farkındadır.

Bu bağlamda, “Şer İttifakı”na karşı kurulan “Milli Cumhur İttifakı”nın; Milliyetçi-Muhafazakâr kesimin yeniden kenetlenmesine yeniden dirilişine vesile olacağına inancımız tamdır.

Ümit ederiz ki Türkiye’nin geleceği için oluşturulan bu birliktelik; özelde ülkemizin, genelde de İslam ümmetinin hayrına olur.

Selam ve dua ile...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersan Salihoğlu
Ersan Salihoğlu - 10 ay Önce

Utandığımız günler yaşıyoruz. Kasasına aşık olan dananın bıçağı yaşadığı gibi yaşayanları gördükçe

Nimet
Nimet - 10 ay Önce

Kısa ve öz bir yazı olmuş. Bence bu ihanet maddeleri uzar gider. Çünkü bu zihniyet miadını doldurmuş bir zihniyettir. Bu zihniyete sahip bireylerden bu ülkeye yarardan çok zarar gelir. Kanaatim budur.

Hami Karakaş
Hami Karakaş - 10 ay Önce

Ellerine sağlık kardeşim. Okkalı yazıyorsun gediğine oturtuyorsun.

banner650

banner826