doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Çiğdem Karaaslan: ‘Yeşil Devrim Değiştirecek’

yesil-devrim-degisterecek-1311
Daha Fazla Göster

Çiğdem Karaaslan: ‘Yeşil Devrim Değiştirecek’ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ‘Yeşil Devrim’in bütün üretim ve tüketim alışkanlıklarını değiştireceğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki sürecin adını, ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ koyduklarını belirterek, “Bu devrimde bütün üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor” dedi.

14 karaaslan 1 scaled Ana Manşet

Karaaslan, MÜSİAD Samsun Şubesi üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, Samsun’un ihracatta hedef koyduğu 1 milyar dolar rakamını geçtiğini söyledi. “Zor zamanlardan geçmeye devam ediyoruz” diyen Karaaslan “Ekonomik olarak, özellikle raflardaki pahalılıkla alakalı ciddi, bunun bir an önce normalleşmesiyle ilgili talep var. İnşallah büyüme rakamları, ihracat rakamları, Türkiye’nin bu anlamda çarkları durdurmayan, aksine güçlendirerek devam eden sürecin ardından bunun vatandaşa, sokağa, pazara, raflara yansımasını bekliyoruz” dedi.

14 karaaslan 2 scaled Ana Manşet

FARKLI BİR DÖNEM YAŞANACAK

Karaaslan, dünyada sanayi ve IP devriminin sona ermeye başladığını, Yeşil Kalkınma Devrimi’ne geçildiğini belirterek şöyle devam etti: “Adını, ‘Yeşil Devrim’ koydukları, Cumhurbaşkanımızın büyük bir iddia ortaya koyduğu ve adına ‘Yeşil Kalkınma’ dediği devrimde bütün üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Kaynakların hızla tükendiği bu dönemde maalesef bunları değiştirmezsek gerçekten dünyanın farklı noktaya gideceği dönem yaşanacak.”

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir