doğa yataks duru
       
5s dikey izosam bilgi

Çiğdem Karaaslan Samsun’da Hastane İnşaatında İncelemelerde Bulundu! Tarih Verdi

AK Parti'li Karaaslan, Samsun Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiğdem Karaaslan Samsun’da Hastane İnşaatında İncelemelerde Bulundu! Tarih Verdi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu

20210619 2 48836041 66243667 Ana Manşet

Samsun Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Karaaslan, Samsun’un sağlık kenti olma yolunda uzun yıllardır altyapısı bulunduğunu söyledi.

ÇOK ÖNEMLİ

Samsun’un sağlık kenti kimliği ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde bölgeye hizmet etmenin gereğini yerine getirdiğini vurgulayan Karaaslan şunları kaydetti:

“Samsun Şehir Hastanesi hem ülkemiz için hem de kentimiz için çok önemli bir projedir. Şehir hastanesinin temel altı çalışmaları belli bir seviyeye geldi, kısa zamanda temelini tamamlamış olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin önüne koyduğu vizyon ve iddia, özellikle sağlık sistemi konusunda ülkemizi dünya çapında lider konuma taşıyacak olması açısından şehir hastanelerimiz çok önemlidir.”

20210619 2 48836041 66243669 Ana Manşet

EN ÜST KALİTEYE ULAŞMAYA DEVAM EDİYOR

Muhalefet partilerini eleştiren Karaaslan şöyle devam etti:

“Karşıt grupların sırf muhalefet olsun diye pandemi sürecinden önce şehir hastaneleriyle ilgili vatandaşın aklında soru işaretleri olması için birtakım çalışmaları olmuştu. Ne yazık ki hastanelerin büyüklükleriyle ilgili, gereksiz olduklarıyla ilgili birtakım söylemlerde bulunmuşlardı. Bunların ne kadar sığ söylemler olduğunu pandemi sürecinde görmüş olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın ne kadar önemli bir vizyon ortaya koyduğunu bir kez daha gördük. Onun liderliğinde de şehirlerimiz bu tür hizmetlere en üst kalitede ulaşmaya devam ediyor.”

20210619 2 48836041 66243670 Ana Manşet

2023’TE HİZMETTE

Hastanenin 900 yataklı olacağını dile getiren Karaaslan, “İçinde onkolojiden kadın doğum ve çocuk hastanesine ilgili tüm bölüm ve alanların olacağı bir hastane olacak. Burası önemli bir kompleks hale geliyor. Dolayısıyla bu yatırımları çok önemsiyoruz. Hastanenin çalışmaları çok hızlı ilerliyor. İnşallah Samsun 2023’e gelmeden hastanemize kavuşmuş olacaktır.” diye konuştu.

Karaaslan, Kovid-19 aşılama çalışmasında dünya rekorları kırıldığını belirterek, “Günlük 1,5 milyon aşıyı her geçen gün geçiyoruz. Samsun olarak da günlük 25 bin aşıya ulaştık. Bu, gerçekten çok önemlidir. Aşılama çalışmasında da müthiş ilerliyoruz. Bir dönem Samsun, Türkiye ortalaması üstünde hasta sayısına sahipti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ise Samsun, aşılama çalışmasında öncü şehir olarak çok hızlı şekilde sürece katkı vermektedir.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir