Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Çiğdem Karaaslan A Haber’de Konuştu: “Türkiye Başka Bir Boyuta Geçiyor”

featured

Çiğdem Karaaslan A Haber’de Konuştu: “Türkiye Başka Bir Boyuta Geçiyor” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye’nin başka bir boyut geçtiğini ekonomi ile ilgili büyük değişimlerin arefesinde olunduğunu söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yeni bir ekonomik modele geçildiğini belirterek “Türkiye başka bir boyuta geçiyor. Bugüne kadarki ezberlenmiş yöntemlerle değil. Büyük bir değişimin arefesindeyiz” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 18.27.45 1 Ana Manşet

“VATANDAŞI EZDİRMEYECEK BİR SONUÇ ÇIKACAKTIR”

A Haber’de yayınlanan ‘Sebep Sonuç’ programına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, asgari ücretle ilgili açıklamada bulunurken, ekonomiyle ilgili mesajlar verdi. Karaaslan, asgari ücretle ilgili “Vatandaşımızı işçimizi enflasyon karşısında ezdirmeyecek ve onları rahatlatacak bir sonuç çıkacaktır muhakkak. ” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 18.27.45 Ana Manşet

“RAKAMLAR UMUT VERİYOR”

Küresel tehditler çağı yaşandığını belirten Karaaslan, ”Türkiye başka bir boyuta geçiyor. Bugüne kadarki ezberlenmiş yöntemlerle değil. Dolayısıyla büyük bir değişimin arefesindeyiz. Türkiye’de son açıklanan rakamlar büyük bir umut veriyor. Büyüme rakamlarından bahsediyorum. G20 ülkeleri arasında büyümede birinci sıradayız. Böyle bir süreçte Türkiye’nin sağlam bir alt yapısı olmasıydı her yönden bu süreçten zararlı çıkabilirdi. Türkiye en güçlü sıçramasını inşallah bu dönemde gerçekleştirecek” diye konuştu.

“BU SÜREÇTEN GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ”

Karaaslan ekonomideki gelişmelere ilişkin şunları söyledi: ” Bu süreçten bildiğimiz anlamda bel bağladığımız enflasyon, döviz kur, faiz denklemi içinde değil. Bu süreçten üretimi, yatırımı, istihdamı ve ihracatı ön plana alarak, güçlenerek, büyüyerek, daha çok çalışarak, üreterek ve küresel liderlik konusunda daha iddialı olarak çıkacağız. Dolayısıyla bunun vatandaşa yansımaması mümkün değil. Çünkü şu anda raflarda fiyatlar değişmesin. Hakikaten vatandaşı zora sokan özellikle bazı kalemlerde uygulamalar var. Bu ki zaman fırsatçılar eliyle yapılan kimi zaman da doğal süreç içerisinde gerçekleşen.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.