Kanal S ekranlarında açıklamalarda bulunan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 6'lı masanın vatandaş tarafından kabul gördüğünü belirterek, " "Türkiye'de 6 düşünceli yapının bir araya gelip aynı masada oturabilmesi çok önemli. Bu sağlandı, bunu halkımız beraber yaşıyor" dedi.

"TAKİP EDİYORUZ"

Zeybek, Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'de gazeteci Barış İpek'in sorularını yanıtladı. Önemli açıklamalarda bulunan Zeybek, "Türkiye'de 6 düşünceli yapının bir araya gelip aynı masada oturabilmesi çok önemli. Bu sağlandı, bunu halkımız beraber yaşıyor. Bu masa oluşturulmadan önce konuşmaya kalksaydık, olmaz böyle bir şey derdi herkes. Yani Sayın Meral Akşenir'in de düşüncesine saygılı olmak gerekiyor. Aday olarak düşündüğü CHP'nin bir neferi, bir üyesi, bir belediye başkanı. Kamuoyunda konuşulan isimlerin yapacaklarını, yapmaları gerekenleri de adam akıllı takip ediyoruz" diye konuştu. 

"NEDEN ENDİŞE OLACAK?"

6'lı masanın oluşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde olduğunu kaydeden Zeybek şunları söyledi: "Sayın Genel Başkanımızın 2010'dan bu yana CHP'nin liderliğinde bir yönetim yapısı var. Birikim, devlet tecrübesi, devlet ön plana çıkıyor. Biz şöyle görüyoruz laik, demokratik Cumhuriyet'ten yana kim varsa, bu ülkenin milli misakı sınırlarını kim savunuyorsa, bu ülkede ay yıldızlı bayrağın altında kim durmak istiyorsa biz onlarla beraberiz. Bu değerlerin dışına çıkanlarla beraber değiliz. Esas olan icraattır, gerçeklerdir. Pis bir koku varsa ortadan kaldırılamaz. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, gerek demokratik yapısı, anayasa ve hukuktan yana tavrıyla, yaptıklarıyla, mütevazı duruşuyla, devletteki uzun süreli birikimiyle kendisini ispat etmiş bir insan. Topluma kime sorarsan devleti her yönüyle bilen, yönetmesinde kabiliyet sahibi olan kim diye sorsanız Sayın Genel Başkanımız çıkar. Çünkü haktan, hukuktan, adaletten, demokrasiden yana. Böyle bir insanın neden Cumhurbaşkanı adayı olmasında bir endişe olacak?"

Samsun’dan deprem bölgelerine yardım yağmuru Samsun’dan deprem bölgelerine yardım yağmuru

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.