doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Varlık Barışı’ Çıkışı

CHP-Samsun-Milletvekili-Hancıoğlu'ndan-'Varlık-Barışı'-Çıkışı
Daha Fazla Göster

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Varlık Barışı’ Çıkışı CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, hükümetin ‘Varlık Barışı’ uygulamasını sert bir dille eleştirdi ve sorunların çözülemediğini belirtti

WhatsApp Image 2021 10 14 at 18.31.40 Samsun

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, AK Parti’nin 2008’den bu yana 7 kez ‘Varlık Barışı’ uygulamasını yaptığını ancak sorunların çözülemediğini belirterek, “Herkesin kazancına göre vergi vereceği bir sistem inşa edilmeden bugün görüştüğümüz kanunlar hiçbir işe yaramayacaktır” dedi.

ADALET BEKLEMEK MÜMKÜN MÜ?
TBBM kürsüsünden gündeme dair değerlendirmelerde bulunan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ‘Verlik Barışı’ uygulamasıyla ilgili eleştirilerde bulundu. Hancıoğlu, “Bu iktidar 2008 yılından bu yana tam 7 kez ‘Varlık Barışı’ diye bir uygulama yaptı. Birilerinin kayıt dışı paraları varlıkları vergisiz ve sorgusuz sisteme dahil edildi. Asgari ücretliden vergi alınırken çiftçimizin traktöründe kullandığı mazot vergilendirilirken kayıt dışı yollarla servet edilenler vergiden muaf tutuldu. Böyle bir sistemi inşa edenlerden vergi adalet beklemek mümkün mü sizce?. Bu sistem değişmeden, herkesin kazancına göre vergi vereceği bir sistem inşa edilmeden bugün görüştüğümüz kanunlar hiçbir işe yaramayacak sorunları da çözmeyecektir” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir