CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: "Ne Olur Evinizi Suriyelilere Satmayın" CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ev sahiplerine yaptığı çağrıda "Evinizi arsanızı, dükkanınızı, tarlanızı ne olur Suriyelilere satmayın" dedi.

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Türkiye’deki konutların yurt dışında pazarlaması ile ilgili alınan kararı eleştirdi.

OMÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda devir teslim töreni OMÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda devir teslim töreni

WhatsApp Image 2022-04-22 at 12.52.47.jpeg

"BUNUN ACISINI ÖMÜR BOYU ÇEKECEKLER"

Türkel, yaptığı açıklamada "Samsun’daki ev sahiplerine çağrıda bulunuyorum. Hatta yalvarıyorum. Ne olursunuz evinizi, arsanızı, dükkanınızı, tarlanızı Suriyelilere satmayın. Biliyorum herkes ekonomik olarak çok zor durumda. Siz evinizi Suriyeliye, Afgan’a Pakistanlıya şimdi satarsanız belki bir süre rahat edeceksiniz. Fakat bunun acısını çocuklarınız ve torunlarınız ömür boyu çekecek" diye konuştu.

EMLAKÇILARA SESLENDİ

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, emlakçılara da seslenerek şunları dile getirdi: "Kıymetli emlakçı esnafımız, vatan bugün kazanacağın paradan daha önemli. Bu ülkenin her karış toprağında şehitlerimizin kanı var. Size de yalvarıyorum. Gelin bu işe destek olmayın. Kıymetli Samsunlular, kıymetli parti temsilcileri gelin siyaseti bu konuda bir kenara bırakın ve Samsunumuza birlikte sahip çıkalım. Çiftlik caddesi ve çevresinin Suriyelilerin merkezi durumuna geldi. 100. Yıl Bulvarından Irmak caddesine kadar olan bölümde kendinizi Suriye’de sanıyorsunuz. Bu bölge, bir zamanlar konutların ve dükkanların en pahalı olduğu semtti. Şimdi Samsun halkı bu bölgeden ayrılmak için uğraşıyor. Evlerinizi boşaltmayın. Bölgenin tamamını sığınmacılara bırakmayın. Bir yıl daha sabredin Çiftlik eski güzel günlerine kavuşacak"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.