Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Meriç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i 20 Ocak'ta mübadelenin yıldönümü etkinlikleri için Samsun’a davet etti. 

ÖZGÜR ÖZEL'E ZİYARET 

Karadeniz Rumeli Dernekleri federasyonu ve Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu başkanı Sabri Mutlu ve BRTK heyetinin Ankara ziyaret programı kapsamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i CHP genel merkezinde ziyaret etti. Heyete Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan eşlik etti.

GENİŞ KAPSAMLI GÖRÜŞME PLANLANDI 

Özel'in Selanik ve Makedonya'dan göç eden aile büyükleri ile balkanlara dair sohbet edildi. 2020 yılında CHP nin Balkan masasının devamı bu çalışmaların nasıl ve ne şekilde sağlıklı bir şekil de devam etmesi için 30 Mart yerel seçimleri sonrası daha geniş ve kapsamlı bir görüşme yapılması kararlaştırıldı. 

FAALİYETLER ÖZEL'E AKTARILDI 

Ayrıca, 32 milyon Balkanlardan göç eden insanlar tarafından kurulan STK'ların oluşturduğu en büyük yapı olan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu ve üye federasyonlar ile bağlı dernekleri faaliyetleri Özel'e aktarıldı.

Karadeniz’de ilk! Atakum'da  binalara 'sismik izolatör' konulması gündemde Karadeniz’de ilk! Atakum'da binalara 'sismik izolatör' konulması gündemde

20 Ocak 2024 Cumartesi günü Atakum'da Karadeniz Rumeli Dernekleri federasyonu ve üye derneklerce düzenlenecek mübadelenin yıldönümü etkinlikleri için CHP genel başkanı Özel'in katılımı ve İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener'in de uzakta erişimle canlı bağlantı yapması bekleniyor. 

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.