doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Samsun’da Konuştu: ‘Pirinç Alımları Neden Başlamadı?’

CHP-Genel-Başkan-Yardımcısı-Ağbaba,-Samsun'da-Konuştu,-'Pirinç-Alımları-Neden-Başlamadı'
Daha Fazla Göster

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Samsun’da Konuştu, ‘Pirinç Alımları Neden Başlamadı?’ CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Samsun Bafra Ovası’na 160 hektar pirinç ekimi yapıldı. Maalesef halen devletin kurumları alım yapabilmiş değil” diyerek eleştirilerde bulundu

WhatsApp Image 2021 10 22 at 17.53.17 1 Ana Manşet

Samsun’da konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bafra Ovası’na 160 hektar pirinç ekimi yapıldı. Maalesef halen devletin kurumları alım yapabilmiş değildir. Ton başına Baldo cins pirinç için 5 bin 500 lira olarak açıklandı. Ancak alım yok. Ürün alınmıyor. Biz, Samsun’un sorunlarını iyi biliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 22 at 17.53.19 Ana Manşet

GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR
Çeşitli ziyaretler ve toplantılara katılmak üzere Samsun’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ilk olarak Türk-İş, KESK, TMMOB, DİSK temsilcileriyle bir araya geldi. Ardından ise CHP İl Başkanlığı’nda basın toplası düzenleyerek ülke gündemine dair açıklamalarda bulundular.

‘UTANCI YAŞATTI’
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’in selamlama konuşmasının ardından söz alan TBMM CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanını engellemede yeterli çabayı göstermediği gerekçesi ile Türkiye’nin gri listeye alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Mali Eylem Görev Gücü raporunda ülkemizin gri listeye alınması hak edilmeyen bir sonuç ortaya çıkarmıştır. Uluslararası Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bünyesindeki Mali Eylem Görev Gücü grubunun tavsiyelerine uyulması için yıllardır Parlamento’da yaptığımız çağrılara kulak kapayan iktidar partisi, ülkeye bir başka utancı daha yaşattı” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 22 at 17.53.18 Ana Manşet

SORUNLARI İYİ BİLİYORUZ
Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa ise yaptığı açıklamada Samsun’un sorunlarını iyi bildiklerini, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin pirinç fiyatlarının açıklanmasına rağmen alımda bulunmadığını belirterek, “Bafra Ovası’na 160 hektar pirinç ekimi yapıldı. Maalesef halen devletin kurumları alım yapabilmiş değildir. Ton başına Baldo cins pirinç için 5 bin 500 lira olarak açıklandı. Ancak alım yok. Ürün alınmıyor. Türkiye’nin kurtuluşu tekrar tarım üretimini arttırmaktadır. 1980-1990 yıllarındaki ki gibi üreten bir toplum yaratmaktayız. Pirincinden fasulyesine, samanından, biberine kadar eken ve üreten bir Türkiye’ye haline getirmemiz gerekiyor. Samsun’un sorunlarını iyi biliyoruz. Bunu vekillerimizde bizlere iletiyor” diye konuştu.

Toplantıya CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, İl yönetimi, ilçe başkanları, partililer, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Hakan AKGÜN – Umut Can Eren

WhatsApp Image 2021 10 22 at 17.53.20 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir