'EN UZAK DEPLASMANDI'

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Çarşambaspor Teknik Direktörü Zekeriya Köklükaya, Kanal S ekranlarında yayınlanan Amatörün Sesi programına telefon ile bağlanarak konuk oldu. Köklükaya, geçen hafta Bartınspor karşısında 2-0 sahadan galip ayrıldıkları maç il ilgili, "Bartın maçına gelince bizim en uzak deplasmanımızdı. Sekiz saat süren bir yolculuk oldu. Tabi Bartın’ında bazı kendi iç sorunları da vardı. Biz analizimizi güzel yaptık. Onların neler yapabileceğini ve karşılığında bizim ne yapmamız gerektiğini güzel çalıştık. Bizim de sakat oyuncularımız ve cezalı vardı. Sahaya 11 oyuncu ile çıkıyorsak “Çarşambaspor’un eksiği yoktur.” mottosuyla biz maça başladık. Kalecimiz Engin kırmızı kart gördü. Ondan sonraki yarım saatlik süreçte rakibimiz baskısını arttırdı. Yalnız burada etkili kontra ataklarda geliştirdik. Bunlardan bir tanesinde golü de bulduk. Bundan sonra da rakibimizin maçı kazanma veya puan alma ümidi biraz azalınca galip geldik. Güzel bir maç geçti bizim adımıza. 3 puanı hanemize yazdırdık. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder diye ümit ediyorum" dedi. 

'ÇOK İYİ MÜCADELE ETTİLER'

Takımın son durumu ile ilgili de konuşan Zekeriya Köklükaya, "Takım savunmasında ve birlikte oynamada biraz geliştik. Bu anlamda da bu maçta güzel bir sınav verdik. Ben ilk geldiğimde çıkan 11’den Engin atıldıktan sonra ki süreçte defans dörtlüsü ve kalecimiz tamamen değişikti. Ben sürekli önceki maçlarla karşılaştırma yapıyorum. Bu da çok ilginç bir anekdot. Elli birinci dakikadan itibaren savunma dörtlüm ve kalecim tamamen yeni bir kurguydu. İlk defa yan yana oynadılar. Onlarda gerçekten çok iyi mücadele ettiler.  Özellikle herkesin herkesi yenebildiği bir süreç yaşandı. Bu biraz ligin puan tablosunda yukardaki ve aşağıdaki takımların kopmasını engellemişti. Lakin Türk Metal Spor bir mağlubiyet ile bu süreçte biraz öne çıktı. Ama temennim odur ki onlarda bu düşüşü yaşayıp, onları yakalayacağımız bir sürece dönüşecektir diye umut ediyorum" diye konuştu.

NEDİM AYDIN

Samsunlu milli sporcu Fatma Damla Altın dünya şampiyonu oldu! Samsunlu milli sporcu Fatma Damla Altın dünya şampiyonu oldu!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.