Hilas Otel

Çelik İnşaat

Çarşambalılar müjde: Son 2 gün

Samsun'un Çarşamba ilçesine yapılan 56 milyon liralık yeni devlet hastanesi inşaatı tamamlandı.

Çarşambalılar müjde: Son 2 gün

Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun'un Çarşamba ilçesine 56 milyon liralık yatırımla yapılan yeni devlet hastanesinin inşaatı tamamlandı. 11 Şubat Pazartesş günü hizmete açılması planlanan yeni Çarşamba Devlet Hastanesinde çalışmalar tamamlandı.

"SON TEKNOLOJİ KULLANILDI"

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç yaptığı açıklama, "Yeni hastane binamızda özellikle tıbbi cihazlara büyük önem verilerek son teknoloji olanların hizmete sunulması sağlandı. Hastanemizde hizmete girecek MR cihazı, Samsun'daki kamu hastanelerinde kullanılan en üstün teknik özelliklere sahip. Yine hastanemiz Kulak, burun, boğaz, göz ve beyin cerrahi bölümlerimizde kullanılacak ameliyat mikroskopları ve ameliyat masaları da yeni hizmete giren şehir hastanelerinde hizmete sunulan cihazlarla aynı teknik özelliktedir." dedi.


Hastanede son teknolojinin kullanıldığını ifade eden Oruç, "Yoğun bakım bölümünde kullanılan monitörlere hekimlerimiz uzaktan bağlantı yaparak, evlerinden bile hastalarının durumunu ve sağlık verilerini takip etme olanağı bulacak. Yani hastanemizin tıbbi cihaz ve teknolojik altyapısı şehir hastaneleriyle yarışacak kadar güçlü. Bu yönüyle hastanemizin bir şehir hastanesi hüviyetinde hizmet vereceğini söyleyebiliriz." diye konuştu.

"AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ"


Hastanenin dikkat çektiğini belirten Oruç, "Ayrıca hastanemizde akıllı enerji yönetim sistemi de bulunuyor. Hastanemizin tüm poliklinik servis alanlarındaki ışıklandırma sistemleri, bulundukları alanda birinin bulunup bulunmadığını tespit edip, kimsenin bulunmadığı bölgenin ışıklarını biri tekrar gelene kadar otomatik olarak kapatıyor. Böylece bina içi alanlarda gereksiz enerji sarfiyatının da önüne geçme imkanına sahip olacağız. Hastalarımızın acil durumlarda mavi kod müdahale ekiplerimizi çağırdığı sistem de yeni teknolojik altyapımızla modernize edildi." şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER