Hilas Otel

Çelik İnşaat

Çarşambalı Aygün çiftinden mutlu evliliğin sırrı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşayan 69 yıllık evli Yunus ve Nadire Aygün çifti, genç çiftlere örnek oluyor

Çarşambalı Aygün çiftinden mutlu evliliğin sırrı


Çarşamba ilçesi Kocakavak Mahallesi'ndeki yaşayan  87 yaşındaki Yunus ile 86 yaşındaki Nadire Aygün çifti, aile saadetinin sırrına ilişkin tecrübelerini paylaştı.

Aynı mahallede arkadaş olarak büyüyen ve 1950 senesinde hayatlarını birleştirip 3 evlat dünyaya getiren Aygün çifti, , çocuklarının hayatlarını kurup evden ayrılmalarının ardından eski günlerdeki  gibi baş başa kaldı.

EVLİ ÇİFTLERE TAVSİYE
Yunus Aygün, gönül kırmamanın öneminin bilincinde yetiştiklerini, bu düşünceyle hayatlarını geçirdiklerini, evlilik hayatlarının dışında sosyal yaşamda da böyle davrandıklarını, evlenip kısa sürede ayrılan çiftleri gördüklerinde üzüldüklerini dile getirdi. Eşlerin birbirlerine öfkelenseler de kötü söz söylememesi gerektiğini söyleyen Yunus Amca "En sevgili ne vardır? Çocuk, aile... Ama bunu görmüyorlar besbelli." diye konuştu.


HERŞEY SABRA BAĞLI....
Yunus Aygün, her zaman eşine destek olduğunu, zorlandığı konularda ona yardım ettiğini vurgulayarak "Bu yaşta yine birbirimize hürmet ediyoruz. Elinden tutar, gezdiririm. Oturduğu yere malzemesini getiriyorum, o da yemek yapıyor. Yardımlaşarak yaşayıp gidiyoruz." dedi.Eşine "hanım" diye hitap ettiğini söyleyen Aygün, sözlerine şöyle devam etti;

"Her şey sabra, ahlaka, insanlığa bağlı. Karı koca arasına şeytan bile girememiş. Arada bir sorun olursa o zaman biri işitmeyecek, görmeyecek, gönül alacak. Biz böyle biliyoruz, böyle yetiştik. Ben gençlere tavsiye ediyorum, hakaret etmesinler. Çoluk çocuklarına eziyet, zahmet etmesinler. Huzursuzluk yapmasınlar. Her şey tatlıya bağlıdır, güler yüze-tatlı söze."

Zaman zaman eşinin gönlünü aldığını, kendisine çiçek götürdüğünü anlatan Yunus Aygün,  evlerinin önündeki bahçede eşinin sevdiği renkli çiçekleri yetiştirdiğini belirtti.

YARDIMLAŞARAK YAŞAYIP GİDİYORUZ
Nadire Aygün ise ömürlerinin çalışarak geçtiğini, eşiyle mutlu bir hayat sürdüğünü dile getirerek "Çocukları yetiştirdik, evlendirdik. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz. Öyle birbirimize kötülük yapmadık. Huzursuzluk da yapamayız. Birbirimize yardım ediyoruz. Ben içeride yaparsam o da dışarıda ne gerekirse yapardı. Yardımlaşarak yaşayıp gidiyoruz." ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER