banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Çarşamba Devlet Hastanesi'ne dev açılış

Çarşamba Yeni Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferansla katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bu yatırımlar yeni Türkiye'nin göstergesi" dedi.

ÇARŞAMBA 05.03.2019, 19:26 05.03.2019, 19:33
Çarşamba Devlet Hastanesi'ne dev açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferansla katıldığı törenle Çarşamba Yeni Devlet Hastanesi hizmete girdi. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Bu yatırımlar yeni Türkiye'nin en güzel göstergesi" dedi.

TEKNOLOJİ HARİKASI
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, "Ortaya çıkan bu eser herkesi heyecanlandırıyor. Tören alanına gelirken eski ve yeni hizmet binasını hepiniz gördünüz. Bu eser sadece fiziki değil, teknolojik anlamda da büyük bir hizmet olarak Çarşambalıların hizmetine sunuldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ
Oruç’un ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise şunları söyledi, "2009 yılından sonra Çarşamba’ya yeni bir devlet hastanesi yapılması için başlayan çalışmalarda ben de yer almıştım. Çarşamba’ya yeni bir devlet hastanesi yapılması için insanlar arsa tahsisi için arsalarını veren insanlarımıza teşekkür ediyorum. 2011 yılından bugüne hastanemizin inşaatı biraz uzun sürdü. Ancak bugün 45 dönümden fazla bir alana 56 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirildi. Dönemin Sağlık Bakanı olan AK Parti Samsun Milletvekilimiz Ahmet Demircan’ın bu yatırımda büyük desteği oldu, kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

NEREDEN NEREYE?
AK Parti dönemiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da çağ atlandığını dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, "Eskiden hastaneye 5 kişi gelinirdi. Muayene sırası, ilaç sırası beklenirdi. Önce muayene olurdunuz, ardından bir de ilaç kuyruğunu beklemeniz gerekiyordu. Biri muayene olurken yanında gelen birisi de ilaç kuyruğunda bekliyordu. Eskiden hastanelerde rehin kalma durumu vardı, paran yoksa senet imzalıyordun. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Nereden nereye?' Eskiden odalar 10 kişilikti şimdi tek kişilik odalar var. Bu ülke buralardan buralara geldi" şeklinde konuştu.

GURUR VERİCİ
Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise yapılan yatırımın Çarşamba’ya hayırlı olmasını dileyerek, "Türkiye AK Parti ile birlikte sağlık anlamında çağ atladı. 2002 yılında iktidara gelindiğinde hastanelerde yatak sayımız 160 bindi, şu anda 240 bine doğru gidiyor. Biz yatak sayısını 80 bin değil 120 bin arttırdık ancak eski hastaneler o kadar kötüydü ki o nedenle eski hastanelerin yerine yenilerini yaptık. Çarşamba’da eski hastane 145 yatak kapasiteli idi şimdi 250’ye çıktı. 400 yatak olması lazım, ancak eski hastane yıkılacağı için 250 oldu. Samsun sağlık yatırımları konusunda çok şanslı, Eğitim Araştırma Hastanemiz, Terme Devlet Hastanemiz, Bafra Devlet Hastanemiz ve Çarşamba Devlet Hastanemiz hep bu dönemde yapıldı. Samsun’da 900 yataklı şehir hastanesinin de yakın bir tarihte ihalesi yapılacak. Samsun’daki sağlık altyapısı tümüyle yenilendi. Samsun bir sağlık hizmeti merkezi haline gelecek. Bu yatırımların devam etmesi için Cumhur İttifakı’na desteğinizi sürdürmenizi istiyoruz”
 ifadelerine yer verdi.

YENİ TÜRKİYE'NİN GÖSTERGESİ
Yapılan yatırımların gurur verici olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Ben öncelikle bu yatırımın kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle 65. Dönem Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a teşekkür ediyorum. Eski Türkiye’de insanların sıkıntılar yaşadığı yeni Türkiye’de ise insanların yakınlarını gözü arkada kalmadan bu yatırımlara emanet edebiliyor. Teşekkürlerin en büyüğünü ise Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ediyorum. Önümüzdeki dönemde Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları ile birlikte ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Bugünden sonra da burada sağlık hizmetleri daha kaliteli olarak devam edecek” şeklinde konuştu.

SAMSUN BÜYÜK MESAFE ALDI
Son olarak konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun sağlık kenti, Samsun turizm kenti, Samsun tarım kenti diyoruz. Bu yolda sürekli çalışıyoruz. Sağlık anlamında büyük yatırımlar yapıldı. Sağlık kenti olma yönünde önemli mesafe kat edildi. Diğer konularda da yatırımlar devam ediyor. Samsun hem denizi hem verimli toprakları hem kaplıcaları hem de sağlık yatırımları ile büyük atılımlar yapıyor. Ben Çarşamba Devlet Hastanesi’nin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

KURDELE KESİLDİ
Konuşmaların ardından videokonferans yöntemiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılmasıyla protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek Çarşamba Yeni Devlet Hastanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri hastanede incelemelerde bulundu.

YOĞUN KATILIM
Açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr.Gör. Muhammet Ali Oruç, Çarşamba Kaymakamı Doç.Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yaşar KARAMAN

Yorumlar (0)