banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Çarşamba'da bu proje istihdamı artıracak

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz." dedi.

ÇARŞAMBA 14.05.2019, 16:10
Çarşamba'da bu proje istihdamı artıracak

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, tekstil firması işletmecileri biraraya geldi. 

UZMAN KİŞİLER YETİŞTİRİLECEK

Düzenlenen toplantıda Tekstilkent projesine değinen Başkan Doğan, tüm tekstilcileri biraraya toplayacağını ifade eden Başkan Doğan, "İş adamlarımızın talep ve sıkıntılarını dinledik. Çözüm odaklı çalışıyoruz,  Tekstilkent projesi ile işadamlarımızın da sıkıntılarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. Sektörde en çok yaşanan sıkıntılardan birinin de kalifiyeli işçi bulmak olduğunu öğrendik. Tekstilkent’e meslek eğitim merkezi kuracağız, burada mesleki eğitimler verip işlerinde uzman kişiler yetiştireceğiz.” dedi.

BİN KİŞİ TEKSTİK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYOR

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. Çarşamba’da şuan ortalama bin kişi tekstil firmalarında çalışıyor, bu sayıyı Tekstil Kent ile üç katına çıkartmayı hedefliyoruz. Çarşamba için büyük bir istihdam fırsatı, çalışanların %90’ını kadınlarımız oluşturacak. Tekstil Kent’te kreş ve sosyal tesislerimizde olacak. İyi bir çalışma ortamı sağlamak için her noktayı en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz.” dedi.

Çarşamba Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Çarşamba AK Parti ilçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz,  Çarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz ve işadamları da katıldı.

Yorumlar (0)
16°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11