banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Çarşamba'da adalet ormanı kuruldu

Adalet Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” ile tüm ülkede eş zamanlı olarak hükümlü, yükümlü ve personelde ağaç sevgisinin pekiştirilmesi, çevreye olan duyarlılığın artırılması en önemlisi ülkemizin ağaçlandırılması ve erozyon kontrolünün sağlanmasında kurum olarak katkıda bulunmak amacıyla “Adalet Ormanları” oluşturulmaya başlandı.

ÇARŞAMBA 21.03.2019, 17:50
Çarşamba'da adalet ormanı kuruldu
banner1343

Hükümlülerin insan hak ve onuruna yakışır şekilde cezalarını infaz etmeleri ve sonrasında yaşadıkları topluma faydalı olabilmelerini amaçlayan bir infaz sisteminin tesisi için yoğun çalışmalar yapan Adalet Bakanlığı, insana yapılan yatırımın hiçbir zaman zayi olmayacağı inancıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Suç işleyen bireylerin ıslah edilmeleri, yeniden topluma kazandırılmaları ve cezalarının infazı sonrasında saygın bireyler olarak toplumdaki yerlerini almaları amacıyla “Geleceğe yapılan en büyük yatırım insana ve doğaya yapılan yatırımdır” düüşüncesiyle yola çıkarak Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile güzel bir ortaklığa imza atarak ülkemizin dört bir yanını ağaçlandırmaya başladı.


Çarşamba Adalet Ormanında 8345 m² alan fidanla buluştu


Çarşamba Adalet Ormanı’nın kurulmasında konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, “Kıyamet koparken bile elinizde bir fidan varsa onu dikiniz” hadisi ile doğa sevgisi ve ağaç dikmenin önemiyle sonraki nesillere daha iyi ve tahrip olmamış bir doğa bırakmak adına doğayı korumayı ve ağaçlandırma faaliyetlerini bir vatandaşlık görevi olarak görülmesi gerektiğini, böylece gelecek kuşaklara daha yeşil bir Çarşamba bırakmanın mümkün olabileceğini belirtti. Başsavcı Bülbül, “Bununla birlikte hem yükümlülerin dikili bir ağacı olması sağlanacak hem de infazlarını böyle güzel bir faaliyetle yerine getirmeleri sağlanacaktır” dedi.


Bu kapsamda Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde cezalarını infaz eden yükümlülerin gönüllü katkılarıyla yapılan fidan dikimine Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Adalet Komisyonu Başkanı Yakup Bulur, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Beğen, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Mustafa Kemal Çelik, 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Abdullah Aydoğan Karakılıç, Cumhuriyet Savcıları Yasin Yakar ve Yusuf Bayri, A Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selman Akın, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar ve denetimli serbestlik kurum personeli katıldı.

Haber: Yaşar Karaman

Yorumlar (0)
banner1311
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11