doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Arazisi Satıldı, Tepki Yağdı: “O Fabrika Halkın”

carsamba-seker-fabrikasinin-arazisi-satildi-tepki-yagdi-1310-1
Daha Fazla Göster

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Arazisi Satıldı, Tepki Yağdı: “O Fabrika Halkın” Çarşamba Şeker Fabrikası arazisinin bir bölümünün satılması sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde kurulu bulunan Şeker Fabrikası’nın Beyyenice’deki 8 bin 70 metrekarelik arazisinin ihaleyle, Samsunlu özel bir şirkete satılması sosyal medyada gündem oldu.

“O FABRİKA HALKIN”

Samsun Gazetesi’nde yer alan ‘Çarşamba Şeker Fabrikası’nın arazisi satıldı’ haberine yorum yapan sosyal medya kullanıcıları “Çarşamba’ya, Samsun’a dokunmayın artık. O fabrika kamunun, o fabrika halkın, o fabrika Çarşambalının. Sadece fabrika değil satılan, Çarşamba halkının geçmişidir ve de geleceğidir. Yazık, üzgünüm. Bitecek ama hak kazanacak” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

“YAZIK ETTİLER”

Bir diğer sosyal medya kullanıcısı ise, “Şeker fabrikası sayesinde herkesin yüzü gülüyordu, herkes kazanıyordu. Bafralı çiftçiler, kamyoncular, esnaf, Çarşambalılar herkes kazanıyordu. Yazık ettiler.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Samsun’da Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ye bağlı Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Beyyenice Mahallesi’ndeki 8 bin 70 metrekarelik arazisi, Hasan Akkaya Otomotiv İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti’ye 4 milyon 300 bin liraya satılmış, Çarşamba Şeker Fabrikası’na ait satışı gerçekleştirilen arazi ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlanarak, tebliğ edilmişti.

İŞTE O YORUMLARDAN BAZILARI;

fabrika 23 Ana Manşet fabrika 54a Ana Manşet fabrika 231 Ana Manşet seker fabrikasi 1310 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Filmin devamı: fabrika çık arazimden 😀 😀 😀