doğa samsun surucu kursu duru
5s izosam Mega Halı

Samsunspor’da Sitemli Kongre!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor’da Sitemli Kongre! Samsunspor Kulübü Derneği’nin Genel Kurulu’na, konuşmacıların birbirlerine sitem dolu sözleri damga vururken, eski başkan Uyanık’ın TV’de tartışma teklifine Başkan Yıldırım: “İstediğin yerde varım” diyerek yanıt verdi.

Samsunspor Kulübü Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, konuşmacıların birbirlerine sitem dolu sözleri dikkat çekti. Eski başkanlardan İsmail Uyanık ile Başkan Yüksel Yıldırım, birbirlerine sitemli ifadeler kullandı.

Samsunspor Kulübü Denneği’nin Ömer Halisdemir Salonu’nda yapılan kongresine, AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediyesi Başkan Vekili Dilek Çınar, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı, Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunspor’un eski başkanları Hakkı Tomaç, İsmail Uyanık, dernek üyeleri ve taraftarlar katıldı. Kongrenin divan kurulu başkanlığına Ahmet Hayvalı seçildi.Samsunspor Kulübü Derneği’nin genel kurulunda, eski başkan sıfatıyla AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş’a söz verildi. Köktaş, Samsunspor’a her zaman destek verdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, yasal çerçevede yardımcı olduklarını anlattı.

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.24.44 Ana Manşet

HODRİ MEYDAN

Eski başkanlardan İsmail Uyanık, Samsunspor Derneği Yönetim Kurulu üyelerine ve başkanına hizmetleri için teşekkür ettikten sonra, Yüksel Yıldırım’a “Eski başkanların fotoğraflarının, bulunduğu alanda, içlerinde en eğitimlisi benim” sözünü hatırlattı. Uyanık, parasal konular başta olmak üzere, Yüksel Yıldırım’la istediği yerde, istediği şehirde ve istediği TV kanalında tartışabileceğini belirterek, adeta ‘hodri meydan’ dedi. Bu arada, yaşanan polemikler nedeniyle Divan Başkanı Ahmet Hayvalı, sık sık Uyanık’ın sözünü kesti.

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.24.45 1 Ana Manşet

DEMİR’DEN ALINGANLIK

Divan Kurulu adına konuşan Samsun Eczacılar Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, şimdiye kadar her 15 günde bir toplanarak, Samsunspor’un sorunları ve çözüm önerileri konusunda faaliyet gösterdiklerini belirtti. Karacan, Samsunspor Store’un önüne reklam panolarının konulması ve Samsunspor rakiplerinin tribünleri dolu dolu oynarken, kendilerine yardımcı olunmamasını eleştirdi. Ecz. Onur Ferhat Karacan, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.24.44 2 Ana Manşet

TALEP GELMEDİ

AK Parti Milletvekili Köktaş, Karacan’ın eleştirilerinden rahatsız olunca söz aldı ve “Bizden hiç kimse bir şey talep etmedi. Buradan soruyorum: ‘Kim şurada bize yardımcı oldu, Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı sürekli aramıştır. Ama yönetimden böyle bir talep gelmedi’ dedi. Karacan’ın sözlerinden nasibini alan Demir, panoların daha sonra kaldırıldığını belirterek, “Bu olayı raporlara almanın bir manası var mıydı?” diye sitem etti.

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.29.39 Ana Manşet

BEN DE VARIM

Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı Yüksel Yıldırım, sözlerine Uyanık’a cevap vererek başladı. Yıldırım, İsmail Uyanık’ın meydan okumasına “İstediğin yerde varım” karşılığını verdi. Uyanık’ın ısrarıyla Başkan Yıldırım, “Önce Samsunspor’un alacaklarını toplasaydın sonra da borçlarını kapatsaydın. Çünkü şirketleştiren ve borçları ödeme altına giren sensin. Hiçbirini ödemedin bana ödettiriyorsun. Şimdi bana hesap soruyorsun. Bir buçuk sene ortaklık yaptık. Kaç para ödedin? Hadi konuşuyorum. Bana hesap sordun, 1 lira para ödemeden gittin İsmail Başkan. Ben bu Samsun’a vücudumu koydum. Beni paracı yapan, borcuna da sahip çıkar. Ben hiç kaçmıyorum. Ben buradayım ne zaman istersen oturur konuşuruz” dedi.

YENİ TRANSFERLER

Kongrede transferler ile ilgili de konuşan Başkan Yıldırım, “Geçtiğimiz sezonki hataları yapmak istemiyoruz. Bu sene genç, iyi oynayan, koşan, pas veren futbolcularla yola devam edeceğiz. Hocamıza, önde basan bir takım istediğimizi söyledik. O da bizi onayladı. Henüz rakiplerimizi bilmiyoruz. Geçen sene yaptığım ‘şampiyon olacağız’ konuşmasını yapmayacağım. Biz iyi bir kadro, yeni bir hoca ve tecrübeli ekiple lige başlayacağız. Ligin konumunu öğreneceğiz ve devre arası transferlerle de şampiyonluğun en büyük adaylarından olacağız” dedi.

kadin Ana Manşet

YÖNETİMDE 4 KADIN VAR

Samsunspor Kulübü Derneği’nin 9 kişiden oluşan yönetim kurulu, genel kurulda tüzükte değişikliğe gidilerek 13 kişiye çıkarıldı. 7 isim ise yedek üye olarak yönetimde yer aldı. “Kadına öncelik vereceğiz” ifadelerini kullanan Yüksel Yıldırım’ın listesinden yer alan 4 kadın isim ise; Vennaz Akyol Haznedar, Arzu Uslu, Melis Kalkavan Erdoğan ve yedek listede de İlknur Damla Beytekin oldu.

Yıldırım’ın diğer açıklamalarından satır başları;

Yıldırım, “Ben burada olduğum sürece Samsunspor için çalışacağım. Biz bu şehrin birleştirici gücüne inandık ama öyle değilmiş bunu gördük. Hedefimiz önce samsun sonra Samsunspor. Ben Sivas’ta doğsam da dünyanın her yerinde samsunlayım, Samsun’u memleket bildim lütfen bana şov yapmayın”

Yıldırım, “Aş. ve kulüp derneği başkanı olarak söylüyorum, lütfen Samsunspor’a sahip çıkın ikinci bir kulüp yok biz bunu yaşatmak durumundayız”

Yıldırım, “Geçtiğimiz sezonki hataları yapmak istemiyoruz, bu sene genç iyi oynayan koşan pas veren futbolcularla ve Mehmet Altıparmak hocam ile yola devam edeceğiz hocamızdan önde basan bir takım istiyoruz dedik o da bizi onayladı. Henüz rakiplerimizi bilmiyoruz. Geçen sene yaptığım şampiyon olacağız konuşmasını yapmayacağım . Bir kadro yeni bir hoca ve tecrübeli ekiple lige başlayacağız. Ligin konumunu öğreneceğiz ve devre arası transferlerle şampiyonluğun en büyük adaylarından olacağız”

iste baskan yildirimin yeni yonetimi 1624633910 Ana Manşet

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

13 kişiden oluşan asil listede birçok yeni isim dikkat çekti. Katılımın son derece yüksek olduğu kongrede Yüksel Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı;

WhatsApp Image 2021 06 25 at 17.57.48 Ana Manşet

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın yeni yönetiminde, Savaş Boyar, Fuat Katırcı, Onur Bıyıklı, Vennaz Akyol Haznedar, Kaya Aşcı, Zafer Erdoğan, Melis Kalkavan Erdoğan, Arzu Uslu, Ali Asal, Murat Alanyurt, Ender Gür ve Rıfat Yılmaz yer aldı. Samsunspor Kulübü Derneğinin 9 kişiden oluşan yönetim kurulu, genel kurulda tüzükte değişikliğe gidilerek 13 kişiye çıkarıldı. 7 isim ise yedek üye olarak, yönetimde yer aldı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir