doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Memur-Sen Samsun’dan Tepki: ‘Zam Değil, Kayıp!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur-Sen Samsun’dan Tepki: ‘Zam Değil, Kayıp! Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri, memur maaşlarına yapılan zammın yetersiz olduğunu savundu

Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından emekli ve memurlara yapılan zam oranına tepki gösterdi. Memurların enflasyona yenik düştüğünü belirten İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, “Bu zam değil, enflasyon kaynaklı memurun kaybıdır” dedi.

IMG 5084 scaled SamsunIMG 5086 scaled Samsun

ENFLASYON YÜKSELİYOR, MAAŞLAR ERİYOR
Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri memur ve emekliye uygulanan zam oranı yetersiz bulduklarını belirterek, ‘Seyyanen zam verilsin, gelir kaybı giderilsin’, “Enflasyon yükseliyor, maaşlar eriyor’, ‘Ne bayramda ikramiye veriliyor, ne vergide oran sabitleniyor’, ‘Ya enflasyonu durdurun ya da maaş artışımı enflasyona uydurun’ yazılı pankartlar taşıyıp, tepki gösterdi.

IMG 5083 scaled Samsun IMG 5088 scaled Samsun

DERDİMİZ EKMEK
Açıklanan 1,94’lük haziran ayı enflasyon oranıyla 2021 yılı ilk altı aylık enflasyon farkının 5,45 olduğunu belirten Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız , “2020 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olan Hakem Kurulu kararından bugüne tam 18 ay geçti. Son 18 ayda dolar yüzde 46,05, avro yüzde 54,50, altın yüzde 71,33 yağ yüzde 116,04, elektrik yüzde 30,91, doğalgazın metreküpü yüzde 23,68 arttı. Bu veriler maalesef, memur maaşlarının enflasyona yenik düştüğünü, memurun alım gücünü zayıflattığını gösteriyor. Biz emeğimizin ve ekmeğimizin derdindeyiz. Biz, alın terimizin hakkını ve hizmetimizin ederini istiyoruz. Enflasyon rakamları, deyim yerindeyse evdeki hesabın çarşıya uymadığını bir kere daha tescil etmiştir. 1 Temmuz 2021 itibariyle yüzde 8,45’lik bir artış olmuştur. Bu zam değil, enflasyon kaynaklı memurun kaybıdır” dedi.

IMG 5089 scaled Samsun

 

 

 

TALEPLERİ SIRALADI
En düşük memur maaşının yüzde 10’undan az olmamak üzere seyyanen zam talep ettiklerini kaydeden Başkan Yıldız, şunları söyledi: ” Bu talebi her zemin ve şartta dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Ücretlere yapılacak artışın dışında, Türkiye’nin büyümesinde ve gelişmesinde en çok katkıya sahip olan kamu görevlilerine refahtan pay en düşük devlet memuru maaşının da yükseltilmesini istiyoruz. Kamuda asli istihdamın kadrolu olmasını ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini istiyoruz. Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılarak, Personelin Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesini istiyoruz. Siyasi iradenin vaadi olan 3600 ek göstergenin sınıf ve unvan ayrımı yapılmaksızın yerine getirilmesini istiyoruz. Aile yardımının artırılmasını ve emeklilere de ödenmesini istiyoruz. Memurlara da Dini Bayram İkramiyesi ödenmesini istiyoruz. Ek Ödeme oranlarında artış istiyoruz. Derece-Kademe sınırlandırılmasının kaldırılmasını istiyoruz. Temel insan haklarından olan grev ve siyaset hakkının verilmesini istiyoruz. “


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir