doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandı

Samsun'da-Cumhuriyet-Gurur-Ve-Onurla-Kutlandı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandı Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılı kutlama programında konuşan Vali Zülkif Dağlı, “600 yıllık cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma mücadelesini ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz” dedi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Samsun’daki adresi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu oldu. Salonu dolduran Samsunlular, Cumhuriyet değerlerine olan bağlılıklarını bir kez daha gösterdi.

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 1 Samsun

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 9 Samsun

Törende; Vali Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı ile beraber Samsun halkını selamlayıp, bayramlarını  kutladı.

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 4 Samsun

İLK GÜNKÜ HEYECANLA
Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Valilik binasında bulunan Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikat töreni ile başladı. Tebrikat töreni sonrasında Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı’nda gerçekleşmesi planlanan kutlama programı yağış nedeniyle Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’na alındı.

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 2 Samsun

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kutlama programında konuşma yapan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İlkadım şehrimizde ezan seslerinin gölgesinde başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere son devletimizi kuranların kahraman ecdadımızın ve kahraman şehitlerimizin manevi huzurunda şükran hislerimizi ifade etmemizin huzur güven ve birlik, beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 98’inci yıldönümü başta Samsun halkımıza ve aziz milletimize kutlu olsun. Samsunlular, 600 yıllık cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma mücadelesini ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün de 2023, 2053 ve 2071 vizyonu hedefine odaklanarak yerine daha başka başarılar için kendimizi hazırlamalıyız” dedi.

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 8 Samsun

Kutlama programı öğrencilerin şiir okuması, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığı Askeri Bandosu ekibinin gösterileri, öğrencilerin bayrak ve flama ile gazilerin de kortej geçişinin ardından sona erdi. Kutlamalara AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Ömer Ersever, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Sahra Sıhhıye Okulu ve eğitim Merkezi Komutanlığı öğrencileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, bir çok okul öğrencisi, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Hakan AKGÜN, Umut Can EREN

Samsunda Cumhuriyet Gurur Ve Onurla Kutlandi 10 Samsun

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir