doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Canlarını Zor Kurtardılar! ‘Bafra’da Zarar Çok’

bafrada-zarar-cok-1709
Daha Fazla Göster

Canlarını Zor Kurtardılar! ‘Bafra’da Zarar Çok’ Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, ilçede yaşanan sağanak yağışın ardından yaşanan sel felaketi nedeniyle çok sayıda üreticinin mağdur olduğunu söyledi

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, ilçede meydana gelen sel felaketinin üreticiyi mağdur ettiğini belirterek, dere yatağına evin yanı sıra tarım da yapılmaması konusunda çağrıda bulundu.

18 bafra 1 Ana Manşet

‘ÇOK ZARAR VAR’

Samsun’da metrekareye düşen 30 kilo yağmur nedeniyle Bafra İlçesi’nde su taşkınları yaşandı. Dere taştı, tarım arazileri sular altında kaldı. Bölgede de incelemelerde bulunan Tosuner, “Bazı mahallelerimizdeki dere yataklarındaki tarlalarda ve sel nedeniyle meydana gelen heyelan nedeniyle fındıkta da zararlar var. Fındıkta 2 tona yakın zararı olan üreticimiz var. Tarım İlçe Müdürlüğü oluşan zararla ilgili rapor tuttu ve gerekli mercilere ulaştırıldı. Bazı vatandaşlarımız boğulma tehlikesi geçirmiş. Vatandaş sıkıntılı. Dere yataklarında ne barınmalı ne de üretim yapılmalı. Buralar riskli bölgeler” dedi.

18 bafra 3 Ana Manşet

18 bafra 2 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir