Canik’te Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Canik'te Çocuklar Doyasıya Eğlendi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canik’te Çocuklar Doyasıya Eğlendi 1-7 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Canik Belediyesince hazırlanan spor parkurunda yarışan gençler doyasıya eğlendi.

 

Canik Hasan Doğan Spor Salonu’nda gerçekleşen Eğlenceli Parkur etkinliğine 10-12 yaş aralığında 100’ün üzerinde genç yarışmacı katıldı. Coşkulu bir atmosferde gerçekleşen yarışma sonunda 8 kız ve 8 erkek olmak üzere dereceye giren 16 katılımcıya para ödülü ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

AW339673 01 Samsun

AW339673 03 Samsun

Canik Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti. Ödül töreninde Başkan İbrahim Sandıkçı kısa bir konuşma yaptı.

AW339673 05 Samsun
Türkiye Şampiyonu olan ve Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren Canik Belediye Spor Kulübü sporcularını da tebrik eden Başkan Sandıkçı, “Çeşitli spor dallarında bireysel ve grup bazında başarı kazanıp bizi ve ülkemizi temsil eden genç sporcu kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Canik Belediyesi olarak arkadaşlarımızı sonuna kadar destekleyeceğiz. Bu etkinlikte gördük ki, spor yapanla yapmayan arasında çok fark oluyor.” şeklinde konuştu. Başkan Sandıkçı, “Gençlere spor yapmayı tavsiye ediyorum. Bu tesisler herkese açık. Onları salonumuza bekliyoruz” dedi.

AW339673 04 Samsun
Amaçlarının gençleri sporla buluşturmak olduğunu belirten Başkan Sandıkçı, “Bundan sonraki süreçte daha fazla etkinlikler düzenlemeyi planladık. Pandemiden dolayı bunalan gençlerimizi eğlendirmek ve stresten uzaklaştırmak istiyoruz. Genç arkadaşlarımıza sporun olumlu etkilerinin farkına varmalarını amaçlıyoruz.” ifadesini kullandı.

AW339673 02 Samsun


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir