Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Canik’in ‘Çat Kapı’ Projesi Gönüllere Dokunuyor

featured

Canik’in ‘Çat Kapı’ Projesi Gönüllere Dokunuyor Canik Belediyesi ilçedeki tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak üzere “Çat Kapı” adıyla yeni bir projeye imza attı

Canik Belediyesi, ilçedeki tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak ve sorunlarına çare olmak üzere “Çat Kapı” adıyla yeni bir proje başlattı.

Canikin Cat Kapi Projesi Gonullere Dokunuyor 1 Ana Manşet

İHTİYAÇ SAHİBİ KİMSE KALMAYACAK
Canik Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi tarafından hayata geçirilen projede öncelikle saha taraması yapılarak ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler tespit ediliyor. Ekipler tarafından ev ev, mahalle mahalle gezilerek bu ailelere “Çat Kapı” ziyaret yapılıyor. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen aileler Canik Belediyesi’nin sunmuş olduğu her türlü sosyal yardımdan yararlanıyor. Gerçekleştirilen projeyi ‘Gönül Belediyeciliği’ olarak adlandıran Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bu çalışma sayesinde ilçemizde ulaşamadığımız hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımız kalmayacak” dedi.

Canikin Cat Kapi Projesi Gonullere Dokunuyor 3 Ana Manşet

“BİZE ULAŞAMAYANLARA BİZ ULAŞIYORUZ”
“Derdini bize açamayan vatandaşlarımıza biz ulaşıyoruz” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, projeyle ilgili şunları söyledi: “Bu çalışma ile Canik ilçemizdeki tüm mahalleler tek tek taranıyor. Mahallenin ileri gelenleri, kanaat önderleri, cami imamları, cami dernek yönetimleri, mahalle esnafı, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, apartman yöneticileri ile diyaloğa geçip ihtiyaç sahibi vatandaşlar tek tek tespit ediliyor. Böylece bize ulaşamayan ya da derdini açamayan vatandaşlarımıza biz ulaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Canikin Cat Kapi Projesi Gonullere Dokunuyor 4 Ana Manşet

“VATANDAŞ ODAKLI BELEDİYECİLİK”
İlçedeki ihtiyaç sahiplerinin mahalle mahalle, sokak sokak belirlenip kendilerine yardım ulaştırılacağını aktaran Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Muhtar, cami imamı, okul müdürü gibi mahalleliyi tanıyan kişilerden aldığımız isimler Sosyal Hizmetler sistemimizden kontrol edilecek. Sistemimize kayıtlı değilse çat kapı evine ziyarete gidilip ihtiyaç sahibi olup olmadığı tespit edilecek. Eğer vatandaşımız sistemimize kayıtlı ise başvurusu tazelenerek yeniden ihtiyaç durumu tespit edilecek” dedi. Göreve geldikleri günden itibaren Sosyal Belediyecilik anlayışını esas aldıklarını dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine pek çok konuda destek sağladıklarını belirtti. Başkan Sandıkçı, “Sosyal Hizmetler Birimi çalışanlarımız vatandaş odaklı belediyecilik anlayışıyla gece gündüz hizmet veriyor. ‘Çat Kapı’ projesi sayesinde ilçemizde gözümüzden kaçmış olan, tespit edemediğimiz hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımız kalmayacak. Hepsi de belediye olarak sunduğumuz imkanlardan yararlanacak” diye konuştu.

Canikin Cat Kapi Projesi Gonullere Dokunuyor 2 Ana Manşet

ÇOCUKLARI DA UNUTMADILAR
Canik Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi, ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destek, günlük sıcak yemek, gıda paketi, alışveriş kartı, yakıt yardımı gibi pek çok başlıkta hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca “Çat Kapı” gidilen evlerdeki çocuklara da çeşitli hediyeler veriliyor.

Şennur ŞENYER

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.