banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1534

Başkan Sandıkçı yakından takip ediyor! Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun'un Canik ilçesinde kurulacak olan Şehir Hastanesi'ndeki çalışmalar hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu

CANİK 25.12.2020, 11:15 25.12.2020, 16:19
1620

Samsun Şehir Hastanesi için yoğun çalışma - Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun'un Canik ilçesinde kurulacak olan Şehir Hastanesi'ndeki çalışmalar hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu

Samsun’un Canik ilçesinde 234 bin 371 metre kare alan üzerine kurulacak olan Samsun Şehir Hastanesinin ihale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalar devam ediyor. 1 milyar liranın üzerinde bir maliyetle yapılacak olan hastane sağlık kenti Samsun'un güçlü sağlık yapısına daha da güç katacak.

TARİHİ ADIMLAR

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçe sınırları içerisinde yapımına başlanan şehir hastanesi inşaat yapım alanında, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, “İlçemiz için tarihi adımlar atılmaya devam ediyor” dedi.

Şehir Hastanesinin Canik için her anlamda büyük önem taşıdığını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik tarihi için en önemli projelerden biri hayata geçiyor. Her açıdan ilçemiz için büyük anlam taşıyan bu dev hizmet, sadece sağlık alanında değil, ekonomik ve belki de en önemlisi psikolojik açıdan çok büyük bir kazanımdır. Canik hak ettiği ve merkezinde insan olan yatırımları almaya devam ettikçe ilçemiz odak noktası olmaya başlayacaktır. Çalışmalar çok planlı bir şekilde ilerliyor. Projenin ve devletin ilgili bütün kademeleriyle birlikte koordineli bir şekilde devam ediyoruz. Belediyemiz bütün imkanlarıyla her aşamada ve ihtiyaç duyulan her konuda gerekeni yapıyor” diye konuştu.

GELECEK CANİK'TE

Sandıkçı, bir yanının doğa, bir yanının deniz olduğu tarihi ve coğrafik değerleriyle şehrin ve bölgenin geleceğinin Canik’te olduğunu önemle vurgulayarak, “Bu ilçenin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duydum. Bu ilçeye ve en önemlisi bu ilçenin insanına her zaman inandım. Onlarla omuz omuza olmaktan onur duyuyorum. Bu yatırımlar ilçemizde yaşayan her bir birey için büyük önem taşıyor. Şehir Hastanesi hizmet vermek için kapılarını açtığında bu söylediklerimiz çok daha iyi hem anlaşılacak ve görülecektir. Yatırımlar ve projeler devam edecek. Emekle, mücadeleyle ve azimle yolumuzda yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SON DERECE MODERN OLACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yaptığı konuşmasında Samsun Şehir Hastanesi’nin ihale sürecinin tamamlandığını açıkladı. Samsun Şehir Hastanesi için aylar önceden zemin etüt çalışmaları başlamıştı. İhale sürecinin tamamlanması ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Canik ilçesinde 234 bin 371 metre kare alana yapılacak hastane son derece modern ve teknolojik cihazlarla donatılmış olacak. Hastane bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak. Tüm odaları tek yataklı olarak dizayn edilecek olan hastanede ayrıca 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi olacak.

Yorumlar (0)