banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Başkan Sandıkçı: Kılı kırk yararak hareket ediyoruz...

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi çalışanları ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Sandıkçı, burada yaptığı konuşmada, 'Meselelerimizi çözerken kılı kırk yararak kamu kaynaklarını doğru kullanma noktasında hareket ediyoruz.' dedi. 

CANİK 12.05.2019, 15:56 Ceylan
Başkan Sandıkçı: Kılı kırk yararak hareket ediyoruz...

Programda konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ”Rahmet ve mağfiret ayını yaşadığımız bu mübarek günlerde hepinizin de bildiği gibi ramazan ayının maneviyatına uygun programlar icra ediyoruz. Belediyemizin ve ilçemizin sorunlarını gündemimize alırken keyfiyete göre değil öncelik sırasına göre hareket ediyoruz. Ramazan ayı başlamadan evvel kamuoyu ile de paylaştık. Bu sene belediye önündeki iftar davetlerini konser etkinliği gibi etkinlikleri gerçekleştirmedik. Bunun yerine çat kapı iftarlarımızla vatandaşlarımızın evine konuk oluyoruz ve teravih namazı sonrasında vatandaşlarımızla bir araya geliyorum” ifadelerini kullandı.


“Kılı kırk yararak hareket ediyoruz” 

Canik Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma göre hareket edeceklerini söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Mali durumumuz nedeniyle tasarruf tedbirleri uygulayarak başladık, öyle de devam ediyoruz. Meselelerimizi çözerken kılı kırk yararak kamu kaynaklarını doğru kullanma noktasında hareket ediyoruz. Ramazan ayı programlarımızı da bu nedenle hem inancımız, inandığımız değerler gereği hem de mali kaynakları doğru kullanmak adına daha sade daha samimi bir şekilde geçiriyoruz” dedi.

Canik Belediyesi çalışanlarının bugüne kadar birçok olumsuzluğa rağmen özverili çalıştıklarını belirten Başkan Sandıkçı, konuşmasının devamında şunları söyledi: 

“Özellikle belediyemizin içerisinde bulunduğu mali duruma baktığımızda çalışanlarımızdan daha çok özverili çalışmalar bekliyorum. Bu belediye hepimizin. Hep birlikte ilçemize hizmet ediyoruz. Çalışanlarımızdan beklentim ellerini taşın altına koymaları ve belediyem için, ilçem için daha fazla ne yapabilirim, üretebilirim diye dertlenmeleridir. Bu konuda tüm çalışanlarımızdan maksimum derecede destek istiyorum. İşini düzgünce yapan, harama bulaşmayan, üreten herkes benim başımın tacıdır. Kimseye karşı bir önyargım yok. Hep birlikte inşallah raydan çıkmış bu treni rayına sokacağız. Bunu yaparken de bozulmuş vagonları onaracağız, düzelteceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Amacımız tüm çalışanlarımızın aile ortamındaki gibi samimi ve ekip ruhuna uygun bir şekilde bir arada mutlu çalışmalarını sağlamak. Tam olarak düzenimizi kurduğumuzda o zaman hep birlikte daha verimli bir şekilde koşacağız. Takım oyunu oynayarak ekip ruhuyla hareket edeceğiz. Bu belediyede eksiklik olarak gördüğüm ve çok önemsediğim aile ortamı oluşturacağız. Herkesin birbirinden emin olduğu, herkesin layıkıyla işini yapmaya çalıştığı samimiyet ortamının oluştuğu bir aile ortamını oluşturduğumuzda sorunlarımızı en kısa sürede çözeceğimize inancım tam. Bizler ‘Hiç kimse elinin emeğinden daha hayırlı bir kazanç elde edemez’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Üzerimizde bize oy veren vermeyen tüm Canikli hemşerilerimizin emaneti var. Bu emanete iyi bakmak durumundayız. Bu emanete hıyanet edilmesine müsaade etmemek durumundayız. Yanlış uygulamaları tasvip etmemiz, devam ettirmemiz yahut göz yummamız mümkün değil. Adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde belirli bir ölçü dahilinde bu uygulamaları da vakti geldiğinde sonlandırmak mecburiyetindeyiz. Tıkanmış olan boruları açacağız ki su aksın yatağını bulsun.” 

Yorumlar (0)
12°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58