Canik’te düzenlenen geleneksel güreş şenliklerine katılan Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, er meydanına çıkan güreşcileri tebrik etti

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: "Esnaf ve üreticinin yanındayız" Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: "Esnaf ve üreticinin yanındayız"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen güreş şenliklerine katıldı. Kurban Bayramı'nın ikinci ve üçüncü gününde Tuzaklı ve Yayla Mahallelerinde düzenlenen şenliklerde vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan İbrahim Sandıkçı, " Şenliklerin düzenlenmesinde başta muhtarlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

“Ata sporumuz yaşatılıyor”

Ata sporu güreşin Canik'te düzenlenen şenliklerle yaşatıldığını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Tuzaklı ve Yayla Mahallelerimizde yüzyıllardır geleneksel olarak güreş şenlikleri düzenlenerek ata sporumuz yaşatılıyor. Özellikle yurt dışında gurbette yaşayan vatandaşlarımız bu güreşleri seyretmek için geliyorlar. Şenliklerin düzenlenmesinde başta muhtarlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yiğit pehlivanlarımızı er meydanında verdikleri mücadelen dolayı kutluyorum” diye konuştu.

VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, güreş şenliklerinin ardından vatandaşlarla sohbet ederek bayramlarını kutladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.