Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden başarıyla mezun olan Veteriner Hekim Nurşah Bilkay ve Doğukan Hazar Othan tarafından kurulan, can dostların hijyenik, ferah ve güvenilir ortamda tedavilerinin ve bakımlarının yapılacağı 'Siteler Veteriner Muayenehanesi' yoğun katılımla gerçekleştirilen kokteylin ardından hizmet vermeye başladı.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Duruşehir bölgedinde hizmet veremeye başlayan Siteler Veteriner Muayenehanesi'nde 2 muayene odası, bir hekim odası ve bir traş ve banyo odası bulunuyor. Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Veteriner Hekim Nurşah Bilkay, "Çok mutluyuz. Doğukan benim dönem arkadaşım. Birlikte mezun olmadan 2 ay önce klinik açmak istediğimize karar verdik. Birlikte olabileceğimizi düşündük. Mezun olmadan 2 ay önce çalışmalara başladık. Burayı bulduk. Mezun olduktan sonra yaklaşık 2-3 hafta sonra da faaliyete geçtik. Muayene odalarımızda da kan cihazımız, röntgen cihazımız, ultrason cihazımız herhangi bir operasyon yaptığımızda operasyon öncesi tetkikleri yapabileceğimiz cizhazlarımız var. Burada patili dostlarımızın sağlığı için inşallah bir ömür boyu hizmet vermeye devam etmek istiyoruz" dedi. Doğukan Hazar Othan da patili dotlara en iyi şekilde hizmet vermek için yola çıktıklarını belirterek, "Bu bizim hayalimizdi. Okurken hep bunu konuşuyorduk. Hayalini kurduğumuz şeyi gerçekleştirdik. Hasta hayvanlara, patili dostlarımıza elimizden geleni yapacağız. Buralarda hospitalizasyon hasta hayvanların kalabileceği konaklayabileceği yerler olacak. Kendimizi geliştirmek istiyoruz. Uzmanlık yapmak istiyoruz. Açtığımız yer muayenehaneden hastaneye dönebilecek ölçüde bir yer. Bunun için uğraşacağız. Burada hayvanların rutin kontrollerini, muayenesini, aşılarını, cerrahi acil müdahalelerini, rutin operasyonlarını gereçekleştireceğiz" diye konuştu.

Açılışa, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Nursal Bilkay, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Erdem Demirdağ, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler, çok sayıda davetli katıldı. 

ELVAN İLHAN

Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı Bafra'da araç sürücülerine ceza yağdı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.