Cambaza bakmayın !

       Yurtiçinde iki banka arasında döviz transferi yapan şirketlerin dekontlarını vergi kaçırma, kara para aklama veya yolsuzluk gibi göstermeye çalışarak, eline sıkıştırılan sahte belgeleri “mal bulmuş mağribi" gibi bir o yana bir bu yana sallayarak milletin aklıyla alay eden Kılıçdaroğlu ve Amerika'nın İran ile arasında yaşanan ambargoyu delmekle suçlanan sirk cambazı Zarrab'ın yargılanması son günlerin tartışılan konuları arasında yer almaya devam etmektedir.

                Hukuksuzluğun baş mimarı olan ABD'de hukuk adına yargıladığı sirk cambazı Zarrab'ın duruşma günü ile Küresel güçlerin ve senaryo uzmanlarının oyuncağı haline gelmiş olan Kılıçdaroğlu'nun elindeki sahte belgeleri gündeme getirdiği günün aynı güne denk gelmesi yapılması planlanan operasyonun boyutunu gözler önüne sermektedir.

                *********

                Bellway şirketinin sahibi "belgelerin sahte olduğunu" söyleyerek yargıya başvuruyor mu? Evet.

                İsimleri geçen kişiler mahkemeye başvuruyor mu? Evet.

                Cumhurbaşkanımız Erdoğan "ispat et, istifa ederim" diyor mu? Evet.

                Peki,

                CHP seçmeni başta olmak üzere bütün kamuoyu "belgeleri savcılıkla paylaşın ve şikayette bulunun" demesine rağmen,

                Bu işlemlerin hiçbir şekilde suç teşkil etmediğini kim söylüyor?

                CHP'li Bülent Tezcan...

                CHP'li Tezcan  "yargıya başvurmayacağız, savcılığa gitmeyeceğiz, bizim savcılıkta işimiz yok" diye açıklama yapıyor mu? Evet.

                Ortada "suç yok" diyorsunuz fakat "ortalığı birbirine katmaya ve ülke gündemini rehin almaya" devam ediyorsunuz.

                Yolsuzluk yapıldığını  iddia ettiğiniz para trafiğinin "suç olmadığını bile bile yalan konuşmaya ve halkı kandırmaya" devam ediyorsunuz.

                Konuştukça batmanıza rağmen yine susmuyor ve "savcı halktır, biz halka gideceğiz" diyorsunuz.

                Size en güzel cevabı yine sizden biri olan CHP'li Muharrem İnce ; "Yüzde 52 alan parti neden 57 alamadım da 52 aldım diye kendini araştırıyor, tartışıyor. Sen 14 parti bir araya geldik diyorsun. Yüzde 38 almışsın. Yenmiş seni... Her seçimde yenmiş.. çıkmışsın yenmiş... çıkmışsın yenmiş...yenmiş de yenmiş... yenmiş de yenmiş..." diyerek bu kafayla gittiğimiz sürece halkın gözünde 250 sene iktidar olamayacağınızı söyleyerek gerçekleri yüzünüze vuruyor.

                Fakat;

                Seçmenin yarısından fazlasının oyuna mazhar olmuş bir Cumhurbaşkanına gece demeden gündüz demen iftira atmayı, karalamayı, çamur at izi kalsın siyaseti yapmayı kendinizde hak olarak görmeye ve halkı aşağılamaya devam ediyorsunuz.

                Demokratik siyaset sahnesinde ülkemizin birçok sorununu meşru yollarla gündeme taşıyarak halkın sevgisine mazhar olmak varken her zaman yaptığınız gibi bel altı hamlelerin arkasına sığınarak sonuç alacağınızı zannediyorsunuz.

                ABD'nin sınırımızda kurmak istediği Terör Devleti'nin karşısında irade ortaya koyan, birçok silahını kendi üreten, yerli otomobil için düğmeye basan, Ortadoğuda dengeleri değiştiren, kendi kararlarını kendisi alan bir devlet olma yolunda emin adımlarla ilerleyen  bu milletin dikkatini, sahneye koymuş olduğunuz "cambaza bak" oyunu ile meşgul ettiğinizi zannederek küresel operasyonların değirmenine su taşımaya devam ediyorsunuz.

                Daha düne kadar "Ergenokon ve Balyoz" yargılamalarında "CIA operasyonudur, ıslak imzalı belgeler sahtedir." diye salya sümük haykıranlar bugün ülkemizi köşeye sıkıştırmak ve uluslararası arenada zor durumda bırakmak için gayret gösteren P.İ.Ç 'lerin salya ve sümüklerini yalamaya mahkum oluyorsunuz.

                Bunların hepsi birer senaryo ve senaryonun parçaları olduğunu unutmayalım.

                Sonuç olarak;

                Ülkemiz, Cumhurbaşkanımız Erdoğan nezdinde, Amerika, Almanya, Nato ve Avrupa Birliği tarafından kıskaca alınmak istenirken esas niyet Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bölmek ve parçalamaktır.

                Böylesi bir dönemde "parti ihtirasımız, şahsi kin ve nefretimiz" ile hareket ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi uçuruma sürüklemek en büyük ihanettir.

                Sirk organizatörlerinin "cambaza bak!" diyerek bizi aldatmalarına lütfen müsaade etmeyelim.

              

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haldun Çelebi
Haldun Çelebi - 11 ay Önce

Çok güzel isabetli biliyorum teşekkür ediyorum yazar kardeşe

Mecit Kolcu
Mecit Kolcu - 11 ay Önce

CHP ne zaman tutarlı olmuş ki bugün olsun. Hee ayrıca Tayyip Baba “şerefliysen ispat et yoksa istifa et” diyeli bugün 15. Gün :)) zaten bunlarda şeref olsaydı yalanın dolanın arkasına saklanmazlardı.

banner650

banner826