doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Dökerseniz…

camasir-makinasina-beyaz-sirke-dokerseniz
Daha Fazla Göster

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Dökerseniz… Beyaz çamaşırlarınızın sararmaması için ve sarararan çamaşırların lekelerin çıkmasına yardımcı olmak için birçok yöntem denemenize artık gerek yok. çamaşır makinenize dökeceğiniz beyaz sirke bu sıkıntıya çözüm olacaktır.

Avrupa’da çamaşır temizlemede çok sık kullanılan beyaz sirke, çamaşırları zarar vermeden daha fazla temizlemesiyle biliniyor. Onu kullanmak içinse sebep çok!

Beyaz gömleklerin, havluların, çarşafların, yastık kılıflarının zamanla sararmasından şikayetçi olanlara sözümüz. Ama artık onları sonsuza kadar bembeyaz saklayabileceksiniz.

Tek yapmanız gereken onları yıkarken son kurulama devrinden hemen önce 1,5 su bardağı beyaz sirke kullanmak. Diğer bir yöntem ise sıcak suya bir su bardağı beyaz sirke eklemek ve beyaz çamaşırları bir gün boyunca suyun içinde bekletmek. Ertesi gün ise çamaşır makinesinde her zamanki gibi yıkamanız farkı görmeniz için yeterli.

İnatçı lekelerin ne kadar yıkarsanız yıkayın çıkmamasından şikayetçiyseniz bir de beyaz sirkeye şans verin. Bunun için ilk yöntem önce lekeli çamaşırı soğuk suda elde yıkamak, ardından lekenin üzerine beyaz sirke dökmek. Ardından makinede normal şekilde yıkamak.

Diğer yöntem ise bir sprey şişesine doldurduğunuz beyaz sirkeyi lekenin üzerine sıkıp on dakika bekletmek. Sonrasında ise yumuşak bir fırçayla lekeyi ovarak çıkarmak.

KÜF KOKUSUNU UNUTUN

Sigara, küf gibi kokuların sindiği çamaşırlar için de beyaz sirke birebir. Yumuşatıcı kısmına bir su bardağı beyaz sirke dökerek müthiş sonuçlar alabilirsiniz.

Deterjan kalıntılarının çamaşırlarda kalması cildinizi tahriş etmesi, çeşitli alerjilere yol açması açısından pek hoş değil, farkındayız.

Bunu önlemenin yolu ise yumuşatıcı kısmına yarım su bardağı beyaz sirke dökmekten geçiyor.

En sevdiğiniz elbisenin birkaç yıkamadan sonra solduğunu gördüyseniz ve bu sizi üzdüyse o zaman doğru yerdesiniz.

Zira beyaz sirke bu derde de deva. Önce su ve beyaz sirkeyi ayrı bir leğende karıştırın ve kıyafetlerinizi bu suya bastırıp 20 dakika bekletin.

Ardından makinede yıkayın.

Deodorantlar bazen kıyafetlerin koltuk alt kısımlarında beyaz lekeler bırakabiliyor. Makinenin yumuşatıcı kısmına beyaz sirke dökerseniz kendilerine sonsuza dek veda edebilirsiniz.

Her derde deva olan beyaz sirkemiz bu sefer yumuşatıcı olarak hayatımıza giriyor. Durulamadan hemen önce yarım su bardağı beyaz sirke kullanarak onları yumuşacık bir şekilde makineden çıkarabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir