doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İtirazlara Rağmen Geçti! Samsun’a Yok, Diyarbakır’a Var

Byükşehir-Meclisi'nde-İtirazlara-Rağmen-Geçti!-Samsun'a-Yok,-Diyarbakır'a-Var1
Daha Fazla Göster

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İtirazlara Rağmen Geçti! Samsun’a Yok, Diyarbakır’a Var  Parasızlık nedeniyle mülkiyeti kendilerine ait olan Yabancılar Çarşısı’nı 2.5 yıldır onarmayan Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Diyarbakır’ın iki ilçesine 7 milyon liralık destek kararı çıktı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in isteği üzerine, Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne ‘canlı hayvan pazarı’ Çermik İlçelerine de ‘park yaptırma’ kararı, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin itirazına rağmen meclisten geçti.

14 meclis agustos 1 Ana Manşet

İTİRAZA RAĞMEN GEÇTİ
Büyükşehir Belediye Meclisi, Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. Gündemdeki 37 maddeden biri, Diyarbakır’ın Hani ve Çermik ilçelerine yapılması planlanan canlı hayvan pazarı ile park maddesi oldu. CHP ve İYİ Partililerin itirazına rağmen karar oy çokluğuyla kabul edildi.

14 meclis agustos 1 Ana Manşet

7 MİLYON LİRA CİVARINDA
“AK Partili belediye başarılı gözüksün diye, oralarda bir şeyler yapıyorlar. Samsun’un hakkını oraya aktarmışlar” diyen CHP’li Meclis Üyesi Hasan İpek, “Geçen ay Diyarbakır’ın Çermik ve Hani’yi kardeş belediye ilan etmiştik. Hani’ye bir hayvan kesim yeri, Çermik’e de bir park yeri yapımının komisyonda 7 milyon TL civarında maliyeti olduğundan bahsettiler. Yardım etmek güzel ancak doğal felaket olmadan, bu görevin bizim değil, merkezin hükümetin olduğunu düşünüyorum. Bu paranın Samsun’da harcanması gerektiği düşünüyorum. Samsun’un ihtiyacı varken bu paraları oralara neden harcıyorsunuz? “dedi.

14 meclis agustos 2 Ana Manşet

BORÇ VAR
Başkan Demir’e “Merkezi hükümetin orada bu yapıları yapmaya yetkisi yok mu? Niye böyle bir şeye gerek duyuldu?” sorusunu soran, İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir de, “Büyükşehir’in bütçesini yapıyor, bir bütçe tutturmaya çalışıyoruz. Borçlarımız var. Merkezi hükümetten SASKİ için para almaya çalışıyoruz ama bir türlü alamıyoruz. Gidiyoruz, Diyarbakır’da böyle bir işlem yapıyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise Samsun Büyükşehir olarak, oradaki kardeşlerimize, onların yanında olduğumuzu gelecek noktasında, Karadeniz Bölgesi’nde bizimle ile bağ kurması için önemli bir yatırım. Sadece bu nedenle. Belli noktalarda bunları yapabilmeliyiz diye düşünüyorum. Samsun böyle bir misyon üstlenmeli” dedi.

Bu arada, 7 milyon liralık destek kararını duyan vatandaşlar, mülkiyeti kendilerinde olan Yabancılar Çarşısı’nın çatısını 2.5 yıldır söz vermesine rağmen parasızlık yüzünden yapmak istemeyen Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdiler.

Ethem Ozan ŞAHİN

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Sayın demir iki yıldır servisçi esnafı mağdur onlar için 1000 tl yi çok gördünüz halada yardım etme imkanınız varken neden Diyarbakır a yardım etmekte inatlaşıyor sunuz madem çok yardım sever seniz samsun lunun samsun halkının parasını değil hani o akaryakıt istasyonu demir otomotiv ve benzeri işletmeleri size ait olan şirketlerinizin kasasından karşışayın sevabını da siz alın
    Ben hakkımı helal etmiyorum