DİLEK LİVANELİ EN İYİ 50 ÖĞRETMEN ARASINDA

Livaneli, Avrupa'da yaşayan Türk çocuklarına yönelik hazırladığı Türkçe Ana Dil Eğitim Programı projesi kapsamında UNESCO'ya bağlı International School of London'da öğretmenlik mesleğine devam ediyor. Aday gösterilmesini değerlendiren Livaneli, "She Inspires Awards 2024" yarışmasında yaşam boyu başarı ödülüne aday gösterildiği haberini aldığında çok mutlu olduğunu ve onur duyduğunu dile getirdi.

BAŞARISINI KADINLARA ARMAĞAN ETTİ 

Başarısını kadınlara armağan ettiğini vurgulayan Livaneli, şunları kaydetti:

"Günümüzde güzel haberlere, umut veren hikayelere ihtiyacımız var, bu başarımı ülkem başta olmak üzere tüm dünya kadınlarına armağan ediyorum. Her kadının kendi yaşamının kahramanı olduğuna inanıyorum. Herkesin imkansız dediği bir ortamda bir ışık saçmak, bir değişim, dönüşüm süreci başlatmak için kolları sıvamıştım. Hayallerimin peşinden koştum. Köy okulu öğretmenliğinden küresel öğretmenliğe uzanan hikayemin dünya ölçeğinde ilham verici olması büyük bir gurur. Uluslararası sahnelerde ülkemi bir Türk kadını olarak temsil etmeye tüm gayretimle devam edeceğim."

Dilek Livaneli kimdir

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı İmren Nilay Tüfekci'den bayram mesajı İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı İmren Nilay Tüfekci'den bayram mesajı

DİLEK LİVANELİ KİMDİR? 

Dilek Livaneli, 1981 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Şu anda da Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Sınıf Öğretmenliği yüksek lisans programına devam etmekte olan Dilek Livaneli, 2008 yılında Samsun’un Kumköy İlkokulu’ndaki görevine Müdür ve yetkili sınıf öğretmeni olarak atandı ve halen aynı okulda dört sınıf bir arada tek öğretmen olarak görevini devam ettirmekte. Birçok dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından meslek onur ödüllerine layık görüldü.

HABER AJANSI: AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA