Ulusoy Un Kurucusu ve Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ulusoy’un torunu, Ulusoy Un Ortağı Onur Erhan Ulusoy’un oğlu Metehan Ulusoy, 2022 YKS’de AYT-EA’da Türkiye 2.’si oldu.

SMG gündeme getirmişti! Samsun'da yağmur suyu kanalları yapılıyor SMG gündeme getirmişti! Samsun'da yağmur suyu kanalları yapılıyor

ULUSOYLARIN GURUR GÜNÜ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından paylaşılan verilere göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) başvuran 3 milyon 234 bin 318 adaydan, 3 milyon 8 bin 287’si sınava girdi. Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) başvuran 2 milyon 56 bin 466 adaydan ise 1 milyon 852 bin 678’i sınava katıldı. Sınav sonuçlarına göre AYT-EA’da aldığı 496,95371 puanla Ulusoy Un Kurucusu ve Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ulusoy’un torunu, Ulusoy Un Ortağı Onur Erhan Ulusoy’un oğlu Metehan Ulusoy, Türkiye 2.’si oldu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi mezunu olan Metehan Ulusoy, yerleştirme puan türüne göre de Türkiye 5.’si olarak sıralamada yer aldı. Liseye girdiğinden beri Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümü hedefi olduğunu belirten Ulusoy, “Boğaziçi hedefiyle kendimi sürekli motive ettim ve çok ağır bir tempoyla sürekli çalıştım. Dershaneden ayrı olarak kendi yaptığım programlara uymaya da özen gösterdim. Son aylarda hedefimi ilk 100 olarak belirlesem de çalışmalarımın karşılığında beklentimin ötesinde bir sonuç aldım” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.