Buna çocuklar bile güler

Kombine biletler kulüplerin nakit para akışında elini rahatlatacak uygulamalardan bir tanesi.

Birçok kulüp yeni sezon yaklaşırken kombinelerini birer birer açıklamaya başladı.

Samsunspor Kulübü de bunlardan bir tanesi.

Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Basın Sözcüsü Rüştü Araboğlu ile Genel Sekreter İbrahim Çevik önceki gün basın mensuplarıyla bir araya gelerek kombine fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Araboğlu, “Hayal gibi olabilir fakat hedefimiz 20 bin kombine satmaktır. Samsunspor takımına sahip çıkmalı” diye konuştu.

Bana göre bu açıklamalar resmen Samsunspor taraftarını küçük düşürmektir. Hayal filan değil milyonluk şehirde 20 bin kombine evet satılabilir fakat insanlar size güvenirse, takımına inanırsa, bir ışık görürse seferber olabilir. Fakat Sayın Araboğlu, şuan ki durumda bu söylediklerinize çocuklar bile güler…

***

Geçtiğimiz sezon kombine biletleri kale arkaları 125, maraton 250, VİP B 500, VİP A 1.000 lira olarak belirlenmiş 200 civarında bilet satılmıştı.

Önceki gün yapılan açıklamada ise kale arkaları 200, maraton 300 VİP tribünleri 500 lira olarak açıklandı. Sosyal medyada öyle mesajlar var ki, yönetimin kendileriyle dalga geçtiğini düşünen taraftar çoğunluğu var.

Taraftarlar açıkça mevcut yönetime güven duymuyor. Özellikle yönetim kurulu üyesi Serdar Ölmez’i istememeleri, stadyumun resmi açılış maçının kendilerine verilmemesi, iki kamp döneminin geçmesine karşın yabancı transferlerin tamamlanmaması gibi sebeplerle artık güven duymuyor. Siz bu taraftara, Samsunlulara, değil 20 bin kombine, bin kombine dahi satamazsınız.

Bakın sizinle aynı ligdeki Adana Demirspor’a kale arkası 70, maraton 150, bakın Çaykur Rizespor’a maraton 150, kale arkası 50, bakın Elazığspor’a maraton 150, kale arkası 75, bakın Manisaspor’a maraton 50 lira…

Bu takımlar taraftarını yanında görmek için her şeyi yaparken siz neden yüksek fiyatlarla taraftarı tribünlerden uzaklaştırıyorsunuz?..

***

Yönetimin yapması gereken, elindeki 33 bin kişilik stadyum için kombineleri cüzi miktara düşürmesi, transferleri yapması ve taraftarına güven vermesi gerekli.

Aksi taktirde, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu'nun da tabir ettiği gibi 20 bin kombine hayalden öteye geçemez.

ŞAMPİYONLUKSA EĞER HEDEF

Taraftarınızı yanınızda görmeniz gerek!..

YORUM EKLE

banner650

banner826