doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

Bugüne Dikkat: Sel Uyarıları Peş Peşe! 8 Ağustos Pazar Samsun Hava Durumu

samsunda-uzman-isim-bugünü-isaret-etti-sel-uyarisi
Daha Fazla Göster

Bugüne Dikkat: Sel Uyarıları Peş Peşe! 8 Ağustos Pazar Samsun Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da bugün (8 Ağustos Pazar) Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar yer yer çok kuvvetli ve şiddetli 29 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri ile Ordu ili genelinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/m2)olacağı tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlarla birlikte 2-6 derece düşmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette yağış alan yerlerde yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Amasya, Çorum ve Tokat çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri ile Ordu ili genelinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Dolu yağışı, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

samsun hava durumu ic 0808 Samsun Hava Durumu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir